ELAZIĞSPOR'U KURTARMAK! - Ömer KIZILKOCA

ELAZIĞSPOR'U KURTARMAK!


Doğu’da belki gitmedik görmedik yer bırakmadık çok çileler çekildi bu uğurda çok yollar aşıldı. Elazığ’ın gündemini hep Elazığspor oluşturuyor. Bunca sorun, sıkıntı, acil durum varken bile cadde ve sokaklarda, kıraathanelerde, işyerlerinde kısaca hayatın her anında konuşulur, tartışılır Elazığspor. Alınan bir galibiyet sonrası stadyumdan şehir yolu sevinçle dolu insanlarla, mağlubiyetler de ise boynu bükük evlerine dönerler.Neden böyle oldu kaçan pozisyonlar yorumlar ah be şu gol olsaydı alırdık bu maçı diye iç geçirmelerle dolu bir yoldur. Başlı başına bir tutkudur,  Elazığspor.

Hatırlayın bu uğurda çıkan tartışmaları, kavgaları, kıl payı küme düşüşünü, son anlarda kaçırılan maçları, sevinç gözyaşlarıyla yaşanılan şampiyonlukları çok uzak değiller, bundan birkaç yıl öncesiydi.

Elazığspor’un içinde bulunduğu mali sıkıntıdan kurtulmanın yollarını arıyor ama çözüm bu kadar uzakta değil bence geçmişe baktıklarında belki bugünkü kadar borcu olmasa da en dibi gördü bu takım seyircisi olmayan belediye takımlarıyla düşme hattında mücadeleler verdi. Camia kenetlenir takıma sahip çıkarsa şehrin ileri gelenleri bu takım için gelir kaynakları yaratmaya çalışırsa belki tekrar ayakta durmayı başarabiliriz. Ben sportif olarak olaya bakmıyorum bugün play-off potasında takım, süper lige çıkarsa amenna ama çıkmazsa gelecek sene ne olacak bu takımın hali! Hazırda çözülmeyi bekleyen yüzlerce sorunu, ödenmeyi bekleyen milyonlarca borcu varken küçülerek büyümeye çalışmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Çünkü süper lig ekonomik olarak rahatlama getirecek Elazığspor’a ama şuan içinde bulunduğumuz psikolojiyle de süper ligi yakalamak öyle görüldüğü gibi kolayda değil, şimdi mevcut yönetim bırakacak Elazığ Belediyesi tarafından bir yönetim oluşturulacağı yönünde açıklamalar her gün değişik bir boyutta geliyor önümüze, mevcut yönetim yaşanılan olaylardan dolayı oldukça yıprandı.

Yeni bir oluşumla kan değişimi gerekiyor, ancak sadece yönetim almak için alınmamalı gelecek yönetim ne kadar dersine çalışmış ve ne kadar ehil insanlardan oluşacak sırf paraları olduğu veya siyasi kimlikleri nedeniylemi yönetimde görev alacaklar, önlerinde bekleyen sorunları nasıl aşacaklar? 

Gelecek sezon için mevcut oyuncularla en kısa sürede anlaşmalılar, bu boşluktan art niyetlice yararlanarak sözleşmelerini fesih ederek kaçmaya çalışacak oyunculara karşıda önlemlerini nasıl alacaklar. Buna benzer birçok sorunun haliyle muhatabı olacaklar.

Velhasıl kelam taraftar gözünde sadece destek olmak için para vermemek, çözümleri kalıcı gelirlerle sağlamak, geleceğin planlamasını profesyonelce sağlamak ve elbette en önemlisi günü değil Elazığspor’u kurtarmak için yönetim oluşturulmalıdır.

( Birde aklımın almadığı, şu ana kadar sağ olsun Belediye başkanımız tarafından çeşitli imkanlar sağlanarak pirim ödemesi yapılıyor, anlıyorum pirim ödensin, ödenmesin demiyorum; ama primleri yüksek tutmak yerine futbolcunun resmi alacağı olan maç başlarını ödesek malum borç yükünü biraz daha hafifletsek futbolcularda kulübü federasyona veremeseler daha iyi olmaz mı ?)

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Nis
10Nis

ELAZIĞSPOR'U KURTARMAK!