RUHSUZ GALİBİYET! - Mehmet GÖNÜLAÇAR

RUHSUZ GALİBİYET!


Üst üste kaybedilen puanlar Fatih Terim'in gidişi, milli takımın elenmesi derken bu maç Galatasaray'ın dönüm noktası olacaktı, öylede oldu ama nasıl oldu nasıl.

Arena'daki Mancini'nin ilk maçı taraftar desteği her şey güzel;ama o nasıl bir kadro! Maç başlarken on birleri gördüğümde eyvah dedim. Nitekim de yanılmadım rakip kaleye gidemeyen bir Galatasaray vardı. Karşımızda üç beş cılız atak dışında gecmiş haftalarda puan kaybetmesine rağmen rakibini gömen bir takım gitmiş yerine hiç bir şey yapmayan bir takım vardı. Kanatlar yok, ortadan gelmeye çalışıyordu Galatasaray; ama olmuyordu Sabri ve Hakan destek vermeye calışıyordu ataklara ama nereye kadar maç ortadaydı. Sneijder golüyle hayat verdi; ama ikinci yarı başlarken Karabük çok iyi gelmeye başladı. Golün geleceği belliydi ve gecikmedi gitti denilen maç kırmızı kartla geri geldi. Karabük on kişi kalmazsa Galatasaray'ın bu maçı kazanması mucizeydi yine. Karabük daha iyiydi on kişi kalmasına rağmen. yayıncı kurulşun spikeri de benle aynı fikirdeydi; çünkü bariz görünen bir şeydi Sneijder azıcık kıpırdadığında bir şeyler yapabileceğini gösterdi. Güzel bir golle galibiyeti getirdi. Cumartesi akşamı Arena'dan zorda olsa galibiyetle ayrıldı Galatasaray; ama bu kadroyla bir daha çıkarsa böyle olmaz, birilerinin Mancini'yi uyarması lazım ya da kendisinin bunu görmesi lazım! 

Fatih hocanın, baskılı kenarlardan ortalarla rakibi on sekize gömen takımı gitmiş yerine hiçbir şey yapmayan bir Galatasaray gelmiş, umarım bu tablo biran önce düzelir yoksa her şey dahada kötüye gider.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Oca

AYNEN DEVAM!

21Ekm

RUHSUZ GALİBİYET!

03Eyl
16Ağs

MERHABA FUTBOL!

28Tem

YABANCI SINIRI MI? SORUNU MU?