AYNEN DEVAM! - Mehmet GÖNÜLAÇAR

AYNEN DEVAM!


Başlangıç ve bitiş maçlarını galibiyetle bitiren Galatasaray ligin ilk yarısını lider Fenerbahçe’nin 8 puan gerisinde kaldı.

Yabancı sorunu,transfer yanlışları,Terim’in gidişi, Mancini’nin gelişi derken ilk yarı gecen sezonla aynı puanda ama sıralamada ayrı yerde bitti.Sezon başladığında tartışmasız Galatasaray’ın şampiyonluğun en büyük favorisi olduğu herkesin ortak fikriydi; ama Fenerbahçe’nin ilk yarıdaki performansı bu tahminleri boşa çıkardı.İnişli çıkışlı bir grafik sergileyen Galatasaray zorlu bir ilk yarı geçirdi. Fatih Terim’in ayrılması takım için hiçte kolay değildi;ama buna rağmen Mancini ile çabuk toparlanmayı bildiler büyük takımların en büyük özelliği budur.Şampiyonlar liginde ölüm grubundan çıkmak bunun en büyük göstergesi.Türkiye kupasında, ligde, şampiyonlar liginde 3 kulvarda yoluna devam edecek olması ikinci yarının daha da zorlu geçeceğini gösteriyor.Tabi ki transferlerin gelmesi lazım artık en az 2 bölgeye takviye şart.Sneijder’in yükselen performansı Juventus maçından sonra yakalanan mora,l tempo ikinci yarıda aynen devam edecektir.Bir de Mancini’nin takımın sistemini oturtması daha da iyi olacaktır. Hâlâ bazı maçlarda takım farklı sistemlerle sahaya cıkıyor. Son haftalarda göze hoş gelen baskılı futbol eminim ki devam edecektir. Şampiyonlar liginde işler biraz daha zor rakip Chelsea;ama Galatasaray’ın şansıda yüksek yine büyük bir başarı görebiliriz. Bu geçen sene olduğu gibi Türkiye kupasında en büyük rakiplarinin elenmiş olması rahatlatıyor; ama bu tersine de dönebilir. 

Ligde tek rakip var; bu sene o da Fenerbahçe.İkinci yarı fikstürü biraz daha umutlandırıyor;çünkü avantaj Galatasaray’da 3 puanlı sistemde her şey olur; ama son haftalardaki futbolunda sürmesi lazım. Bakalım hep birlikte zevkle izlemeye aynen devam.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Oca

AYNEN DEVAM!

21Ekm

RUHSUZ GALİBİYET!

03Eyl
16Ağs

MERHABA FUTBOL!

28Tem

YABANCI SINIRI MI? SORUNU MU?