DAHİ ERSUN! - Kamil ANAHAR

DAHİ ERSUN!


Geriye yaslanmak, kalenin içine gömülmek, fazla adamla savunma yapmak demek gol yemeyeceğiniz anlamına gelmek ve hücumda pres yapmak futbolun en acı anıdır. Bakın şu takımın teknik adamına..

Deniz çıkıyor, Trabzon amatör liginde oynama kapasiteli ve yılda 3 trilyon alan Fatih Atik sahada. Kevin çıkıyor Uğur giriyor. Trabzonspor kaleci ve  çoğunluğu savunma ağırlıklı oyuncularla sahada.

Hani bu Ersun, Trabzonspor’a hücum futbolu oynatacaktı. Bu Ersun, teknik adam olabilir.  Ancak bilgisayarlı bir kulübe dahisidir! Kartondan kahramandır. Bana göre  Trabzonspor’u çalıştırmaması gereken bir kişiliği vardı. Trabzonspor yönetimini kandırabilir. Ama bizi asla.

Soyunma odasına Mehmet Ekici’nin füzesiyle girmek büyük bir şükran.  2. yarıda Kasımpaşa gol bulmak için riziko alacak ve senin takımının üstüne gelecek. Geniş alanlar bulacaksınız. Maalesef kulübende hücum bölgesini forse edecek oyuncun yok. Bu senin kusurun Yanal. Ne biçim kadro organizasyonu. Maçtan sonra hemen İstanbul’a gitmek ne kadar senin bireysel hakkınsa bu takımın kadrosun yaparken sakatlıkları ve ceza gibi durumları da düşünmek senin işin.

Kadrodan ne kadar tecrübe sahibi oyuncu varsa o kadar da acemi. Maçın uzatması.. Ey ishak kardeşim. Rakibini önüne almışsın. Kaleden 30 metre uzaklıkta.  Böyle faul yapılır mı ? Sen de Trabzonspor oyuncusu değilsin.

Bordo-Mavili takım sahada bana göre hiçbir şey yapmıyor. Savunmada Aykut atlayıp zıplıyor, bazı kritik hamleleri engelliyor. İki kenar bek Bosi ve İshak ne de hücuma dayalı oyunda var.  Bakınız yenilen şu gole.  Fatih, Uğur, Erkan, Mehmet Ekici’nın yanına savunmayı da eklersek rakibe şut attırıyorsun. Çünkü Trabzonspor’un başındaki kazanmak gibi bir inancı yok. Olsa savunmayı rakibin 3. Bölgesinde başlatmak gibi bir talimat verirdi. Çünkü korkak  bence !

Zayi.. Bu ERSUN YANAL hani dahiydi. Olsa olsa İstanbul’un  bayisi. Trabzonspor’u kandırmak gibi bir görev peşinde. Napoli maçında uzatmalarda 2 oyuncuyu almak gibi yetisi olan futbol bilgini belki Soner’i oyuna sokabilse maçı kurtaracaktı.

Trabzonspor, bu maçı kazanması bir umut değil bana göre. Bu takım böyle gider. Çünkü bir takımda yürekli mücadele veren oyuncu sayısı çok kısıtlı.

Sayın Yanal, Mustafa Yumlu’unun bu takımdan gönderilmesine sizde göz yumdunuz. Ve bana göre kariyerinize silinmesi çok zor olacak bir leke sürdünüz. Futbol hocalığınız boyunca bunun altında ezileceksiniz. Trabzonspor  4. veya 3. Olsa ne yazar.  Bir temaşa sanatı olan futbola dair Trabzonspor’da bir sistem yok

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18May

NERESİ DOĞRU Kİ!

14May

HAKAN ARIKAN FARKI!

20Nis

İKİ PERDELİK OYUN!

03Mar

IZDIRAPSON!

24Şub

DAHİ ERSUN!