ÖNEMLİ GALİBİYET! - Hasan ÖZER

ÖNEMLİ GALİBİYET!


Trabzonspor bu akşam takım halinde ligin en iyi savunma yapan ve ligin en az gol yiyen takımı Başakşehir’e karşı çok önemli bir maç oynadı ve çok fazla eksik oyuncusu olmasına rağmen sahadan 3 puan ile ayrılmayı başardı. Rakip bu ligin en iyi savunma yapıp kontrataklarla sonuca gitmeye çalışan ve maçın sonuna kadar oyundan düşmeyen disiplinli ve tehlikeli bir takım olduğundan bu maçın zor geçeceği belliydi. Ama buna rağmen Trabzonspor böyle takımlara karşı nasıl oynanacağını hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda da göstermiş oldu.

Çok iyi savunma yapan takımlara karşı duran toplar ile etkili olmak, uzaktan şutlar ile kaleyi yoklamak ve oyunu genişliğine oynayarak kanatları da etkili kullanarak sonuca gitme yoluna gitmeniz gerekiyor. Trabzonspor’un attığı gollere bakarsanız hemen hemen hepsinin yukarıda saydığım donelere birebir uyduğunu görebilirsiniz. Oyunun kilitlendiği maçın ilk bölümlerinde kazanılan frikikte yine her zaman olduğu gibi Mehmet’in sahneye çıkması ve yenilen beraberlik golünden sonra yine Mehmet’in kornerden yaptığı müthiş orta ve Sefa’nın golü futbolda duran topların ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi değil mi? Tabi ki bu topları etkili kullanabilecek ve topu ağlarla buluşturabilecek oyunculara sahip olmanız gerekir ki Trabzonspor’da Mehmet diye bir oyuncu var Allah nazarlardan saklasın.

ÖZER’İN ÇALIŞKANLIĞI

Özer Trabzonspor’un hemen hemen her maçta takımının en çok koşan oyuncusu. Orta sahanın her alanında ve hücumda hem sağ kanatta hem de sol kanatta kullanabileceğiniz çok yönlü bir oyuncu. Özer’de kaptanlığın verdiği sorumluluk duygusu ile elinden geldiği kadar takımına faydalı olmaya çalışıyor. Yalnız Özer’in bu maçta olduğu gibi sonucu etkileyecek pozisyonlara daha fazla girmesi ve arkadaşlarına daha çok asist yapması gerektiğini düşünüyorum. İkinci yarı da maçın 2-2 berabere olduğu bir zamanda Özer’in ceza sahasının dışından yaptığı vuruş çalışkanlığının ve alın terinin karşılığı gibiydi. Aferin Özer iyi niyetin ile çalışmaya devam mutlaka karşılığını alırsın.

BU KADAR EKSİĞE RAĞMEN

Trabzonspor Onur,Bosingwa,İshak,Salih,Yusuf,Erkan,Cardozo ve Belkalem gibi bir takımın omurgası olan oyuncularının olmaması büyük bir handikap olmasına rağmen her ne olursa olsun alınan bu önemli galibiyetten dolayı başta Ersun Hoca’yı olmak üzere tüm camiayı kutlamak gerekir. Uzun süredir sakat olanve çoğu maçta forma giyemeyen Deniz Yılmaz’ın ikinci yarıda tekrar formasına kavuşması ve iyi oynaması hem Trabzonspor adına hem de Deniz Yılmaz adına sevinilmesi gerekir diye düşünüyorum. Sakatların düzelmesi ve cezalıların takıma katılması ile Trabzonspor ligde çok başarılı maçlara imza atacağı kanaatindeyim. 19 Şubat’ta Napoli ile evinde oynayacağı Uefa eleme ilk maçında Trabzonspor’a başarılar diliyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara

YANLIŞ STRATEJİ!

16Şub

ÖNEMLİ GALİBİYET!