TÜRK BOKSU,DİĞER SPORLARA KIYASLA NEREDE! - Caner DOĞANELİ

TÜRK BOKSU,DİĞER SPORLARA KIYASLA NEREDE!


60 Yıldan beri yapılan ,geleneksel hale gelmiş olan,Türk Spor Kamuoyunun büyük ilgi gösterdiği  "Milliyet Yılın Sporcusu" anketi bu sene de büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Bu Ankette,60 Yıldan bu yana, o yılın en başarılı sporcusu,spor adamı,antrenörü ve takımı Türkiye'deki tüm katılımcıların oylarıyla belirlenir ve ödüllendirilirler. 

Boks Ailemizin gerek sporcu,antrenör ve Milli Takımı ve gerekse Federasyon Başkanı defalarca bu onurlu yarış için aday gösterilmiş ve ödüllendirilmişlerdir. (Sen o zamanlar daha Su'ya, Mu diyordun!!!) Bu seneki bu en önemli " Sportif Başarı " yarışı için her kategoride yedişer aday gösterilirken, Sporun Akil Adamlarından oluşan Büyük Jüri, her ne hikmetse(!) başarılı bir tane bile sporcu,antrenör bulamadığından( defalarca tekrar ediyorum,aslan yürekli sporcularımızın eskiden sürekli yer aldığı bu listede bulunamamalarının nedeni sadece ve sadece boks cahili Eyüp Efendidir) ve de Federasyon Başkanının değerini anlayamadıklarından(!) Boks camiasından tek bir kişiyi bile bu yarışta aday olmaya layık görmemiştir! 

Yukarıda belirttiğim Büyük Jüri nin değerlendirmesinin ne kadar doğru olduğu, Spor Genel Müdürlüğünün," Kendisine bağlı 58 Federasyorıun , Uluslararası Organizasyonlarda kazandıkları Madalyalar" ile ilgili yaptığı açıklamaların incelenmesi ile de açıkça ortaya çıkmaktadır. Şöyle ki: Uluslararası Müsabakalarda, en fazla Madalyayı Karate Federasyonu kazanmış olup, takiben Atletizm,Teakvando,Kickboks,Wuşhu,Yüzme ..... gelmektedir . Boks Federasyonu ise İstanbul da yapılan ve Erkek- Bayan yaklaşık 5 takımla katıldığı A. Cömert turnuvasında kazandığı madalyalara rağmen , ilk on arasına girememiştir(!)  

Türk Boksunu; 

- Yılın en başarılı Sporcusu,Antrenörü,Takımı ve Spor Adamı listelerinin kenarından bile geçemeyen,
- Başarı sıralamasında her zaman ilk üç te olmaya alışık olan camiamızı , hak etmediği sıralara ,yerlere getiren Eyüp Efendi, hala "Başarılı" olduklarından bahsediyor . ŞAKA GİBİ DEĞIL Mİ?

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!