DÜNYA İKİNCİSİ BAYAN BOKSUMUZ NEREDE! - Caner DOĞANELİ

DÜNYA İKİNCİSİ BAYAN BOKSUMUZ NEREDE!


AIBA da görevde olduğum dönemde Bayan Boksunun AIBA Programına girmesi için çalışmaları başlatan bir kişi olarak, Türkiye Şampiyonasını hemen yapıp , Avrupada Bayan boksuna ciddi yaklaşımlarda bulunan lider ilk beş ülkenin arasında ülkemizin yer almasını sağladım. AIBA nın "Önce kıtalardaki şampiyonalara bakıp, değerlendirelim" kararından dolayı  hemen Avrupa Şampiyonasının organize edilmesini sağlayıp ABD de yapılan ilk Dünya Şampiyonasından sonra 2002 yılında ikincisini Antalyada düzenleyerek sonunda bu günlere gelinmesinde katkısı olan birisi olarak mutlulukla Bayan Boksunu izliyorum.( Eyüp Efendi bütün bu bahsettiğim konuları araştırıp en ufak bir abartı varsa açıklamalarda bulunabilir!)

Eyüp Efendi, Senin Federasyonun maalesef artık Bayan Boksunda da bize mutluluğu çok gördü. Bayan Boksundan sorumlu Asbaşkanımız Zafer GÜLSEVEN ve Maddi manevi katkıları ile Mustafa KOÇİNOĞLU nun liderliğinde Bayan Boksu takımımız, Başantrenörlüğünü Selahattin BAŞARAN nın yaptığı ve Selahattin gibi ahlaklı,çalışkan ve bilgili çalıştırıcı kardeşlerimizden oluşan teknik kadromuzla başarıdan başarıya koştu. Zira hem yöneticilerimizin,hem de Selahattinin prensibi bayan sporcularımıza teknik katkının yanısıra özellikle bayan psikoloji ve biyolojik problemleri çözmeleri için muhakkak bayan antrenörlerle hem kampta hem de müsabakalarda birlikte çalışmaktı. Sonuç olarak senin hem de Türkiyede sıfır çektiğin Olimpik Kategorilerde (51 kg,60 kg,75 kg ) defalarca ,(bak dikkat et bir defa değil )Altın ,Gümüş ve Bronz madalyalar kazanıldı.

Eyüp Efendi; Türk Bayan Boks Milli Takımı, sen federasyon başkanı olmadan hemen önce Çin de yapılan Dünya Şampiyonasına, Zafer GÜLSEVEN ve Mustafa KOÇİNOĞLU liderliğinde ve Selahattin BAŞARAN ve arkadaşlarının hazırlamaları ile Çinin arkasında 2'si Altın 4 madalya kazanarak Dünya ikincisi oldu.Sana ringi dar eden Rusya, İngiltere, Fransa, Azerbeycan, ABD, Kanada gibi rakipleri önünde diz çöktürdü. Eyüp Efendi, Bu diz çökme pozisyonundan kurtulmak istiyorsan - Zafer GÜLSEVEN ve Mustafa KOÇİNOĞLU ndan idarecilği, - Selahattin BAŞARAN dan Bayan Sporcuların nasıl başarılı olunabilineceği ni öğren!DAHA VAKTİN VAR!! HAYDİ EYÜP EFENDİ !

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!