TÜRK BOKSU KÖTÜ YÖNETİLİYOR! - Caner DOĞANELİ

TÜRK BOKSU KÖTÜ YÖNETİLİYOR!


Spor Maraton ailesinin sevgili üyeleri; göreve geldiği Mart 2010 dan bu yana,sürekli hayal üretmeyi,tüm şampiyonalardan SIFIR çekmeyi,özellikle 77 milyonluk boks tutkunu ülkemizden çeşitli yaş gruplarından tam takım oluşturamamayı adet haline getiren Eyüp Gözgeç Federasyonu ıle ilgili maalesef olumlu hiç bir şey söyleyemiyoruz.

Sevgili Arkadaşlar, tüm Dünya ülkeleri, öncelikle 2016 sonra da 2020 ve 2024 Olimpiyat Oyunları için Yıldız ve Gençler kategorilerindeki sporcuları büyük bir ciddiyetle takip edip hazırlarken,maalesef Eyüp Gözgeç federasyonu. -Üst Minikler diye adlandırılan 13-14 -Yıldızlar kategorisi olan 15-16 -Gençler olarak bilinen 17-18 yaş gruplarında büyük hayal kırıklığı yaşamakta ve ülkemize de yaşanmaktadır.

Şöyle ki;

1) 11-20 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılan Dünya Gençler Şampiyonasına tam takım halinde katılınılamamış ve yine SIFIR çekilmiştır.

2) 10-17 Kasım 2013 Avrupa Yıldızlar Şampiyonasına yine tam takım halinde katılınılamayarak sadece ve sadece tek galibiyetle ( Lütfen yanlış anlamayın tek madalya değil tek galibiyet) 26 ülke arasında 24. olunulmuştur.

Sevgili Dostlarım, durumun ciddiyetıni daha iyi anlayabilmek için, 30 Haziran- 5 Temmuz 2014 tarihleri arasında Macaristanda yapılan 13-14 yaş Avrupa Şampiyonasına bir göz atalım:

1) Türk Boksunun geleceği olan bu yavrularımız, Macaristan'a 2,5 gün süren kara yolu ile götürülmüşlerdir.

2) Hayatı boyunca bir kere bile ringe çıkmamış olan Eyüp Gözgeç, sporcularımızın, böylesine zor bir yolculuktan sonra, ne oranda güç ve performans kaybedeceğini bilmediği için,boksörlerimizden sadece 5'i maç kazanabilmiş ve yine SIFIR çekilmiştir. Daha da acısı,Türk boksunun geleceği olan bu yaş grubunda da 18 yerine 14 sporcu ile katılım sağlanabilinilmiştir. Kaldı ki katılan 14 sporcudan 2 tanesinin tüm giderleri ailelerinin mütevazi bütçesinden karşılanmıştır!

Geleceğimiz olan bu yaş grubundan 43,59,65 ve 68 kg gibi Türk insanını fiziksel yapısına en uygun sıkletlerde bile bir tane dahi sporcu yetiştiremeyen bu federasyonla ilgili söylenebilecek tek şey ALLAH AKIL VE FIKIR İHSAN EYLESIN olacaktır... Sevgi ve Saygılarımla ...

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!