BOKS DÜNYASINA DAVET! - Caner DOĞANELİ

BOKS DÜNYASINA DAVET!


Spor Maraton ailesinin sevgili fertleri, Dünyadaki tüm spor branşlarının arasında boks,dürüstlük,ahlak,cesaret ve aselet özelliklerini kanında taşıyan,ruhunda hisseden kişileri dünyasına kabul eden bir spor dalıdır.

2010 yılından önceki son 20 yılda her kategoride Dünya Şampiyonları,Olimpiyat Madalyalı sporcuları ile Türkiyemize mutluluklar yaşatan boksumuz,maalesef büyük bir çöküş içerisine girmiş olup her turnuva ve şampiyonada sıfır çekmeyi adet haline getirenlerin elinde tutsak olmuştur. Tüm bilgi akışının spor kamuoyu ile paylaşılması gerekirken, maalesef federasyonumuz büyük bir ketumiyet(!) içersinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bilgi ve gelişmelerden haberdar olmayan/olamayan sizleri, dedikodu ortamından kurtarmak ve gerek Türkiye gerekse Dünya Boksundaki tüm gelişmeleri, 22 yıllık ulusal ve uluslararası tecrübelerime dayanarak yorumlamak için,saygıdeğer "Spor Maraton" ailesine dahil olmayı görev addediyorum.

Sevgili dostlarım, Inanıyorum ki, somut bilgi ve belgelere dayanarak yapacağımız haber ve yorumlar,Türk Boksuna büyük katkılar sağlayacaktır. Sevgi ve Saygılarımla

CANER DOĞANELİ

1988-2010 Türkiye Boks Federasyonu Başkanı 

1990-2007 AIBA Yönetim Kurulu Üyesi ve 2002-2007 Genel Sekreteri

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Haz
29Nis
25Mar

TÜRK BOKSUNDA BİR İLK!

16Şub

EYÜP EFENDİ PANAYIRI!

03Haz

ÇIK ORTAYA VE CEVAP VER!