İYİ BAŞLANGIÇ! - Bülent TEKİN

İYİ BAŞLANGIÇ!


Öncelikle; yeni sezona merhaba derken, yeni sezonun kulüplere, oyunculara, spor medyasına ve taraftarlara hayırlı olmasını ve yine kaliteli bir sezon olmasını dilerim.

Bu sezon, fazla sorun yaşamadan sezon hazırlıklarına zamanında ve takımı tanıyan hocasıyla başlayan takımımızı Bursa”da Göztepe karşısında izledik… Yine kronik sil baştan yeni kadro anlayışının maalesef devam (birkaç oyuncu hariç) ettiğini gördük ama buna rağmen genelde iyi bir Elazığspor izledik.

Her ne kadar ilk maçların ilerisi için kesin bir kanaat oluşturmayacağı bilindiği için, fazla yorum yapmanın sağlıklı olmayacağı da bir gerçekken bu maçla ilgili izlenimlerimizi maçın seyri içerisinde paylaşmaya çalışacağım.

Hocamız maça; Göztepe”nin flaş transferlerinden dolayı mı? Gücünü bildiği için mi? Orta sahayı kalabalık tutarak ve prese 3. bölgede başlayarak bir sistem uyguladı, yoksa oyun anlayışımız mı? Bu olacak bunu ilerde göreceğiz.

Takımımızın sahada bu oyun anlayışını genelde uygulamayı başardığını gördük zaman, zaman basit hatalar yapsak da.

Önemli deneyimleri olan kalecimiz Serdar”ın tatilden henüz dönmediğini bu yüzdende maçta konsantrasyon eksikliği yaşadığını gözlemledik… Murat Akyüz”ün ağır kaldığını ve hazır görünmediği bir diğeriydi… Özellikle Onur”un nostaljik kredisini kullanmakta zorlandığını gördük ve kendini yenileyecek kapasitesinin olduğunu ve bir an önce eski Onur olmasını diledik… Orta ikilide Mehmet ve Binya görevlerini bence genelde yaptılar ve bu aşamada ki uyumları yeterliydi.

Orta alanda ki oyuncularımız hırslı mücadeleci bir oyun oynadılar yerleşme sıkıntıları ortaya çıksa da 1-2 dokunuşla daha iyi olabilirler izlenimi verdiler… En iyileri de inisiyatif almada kararlar alan ve pozisyon üreten oyunu görsel olarak zenginleştiren tabiî ki Tom”du… İlerde de Serdar Özbayraktar elinden geleni yapsa da tıpkı Taner gibi bu takıma ve daha gelişecek oyununa ayak uyduracak durumda gözükmediler.

Bayram hoca”ya gelince özellikle 2. golden sonra maçın başından itibaren Göztepenin oyununu kuran o kalabalık orta sahamızda gedikler açan Gosso”ya ve ilerde golü koklayan Vleminckx”eönlem alacağına Taner”i oyuna alması bence maçın kaderini belirledi ve 2 önemli puanın elimizden kaçmasına neden oldu… Tüm bunlara rağmen lige çok iyi başladık ve bunu sürdürebilecek bir potansiyelinde olduğunu, yukarda da bahsettiğim gibi saha içerisinde yerleşmede bir, iki değişiklikle bu takım daha iyi olacağı izlenimi edindik… takımımıza başarılar dilerim.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?