İYİ BAŞLANGIÇ! - Bülent TEKİN

İYİ BAŞLANGIÇ!


Ligin, ikinci perdesinin açılış maçında Elazığspor 6 puanlık maçta rakibi Akhisar’ı 2-1 yenerek ligde kalma mücadelesini bırakmayacağını gösterdi. 

Maçın bütününde takım olarak rakibine güçlü bir direnç göstererek mücadele eden takımımız maçı kazanmayı hak eden taraf oldu… Savunmasını sağlam tutan, rakibe önde ve sahanın her tarafında baskı yaparak hızlı toplarla çıkan takımımız, bu oyun disiplinini 90 dakikaya da yayma başarısı gösterip biri duran toptan olmak üzere iki gol buldu ve maçı koparmasını bildi. 

Peki, ne oldu da bu takım mücadele eden, kazanmayı isteyen takım hüviyetine dönüştü? Okan hocanın elinde bir sihirli değnek mi vardı takıma değdirdi ve takımı dönüştürdü? Aslında tem tersi oldu ve Okan hoca sihirli değnek arayanlara, tekerleği yeniden icat etmeye çalışanların aksine gerçekçi olarak aklını kullanmayı tercih etti ve elindeki potansiyeli iyi analiz ederek bir sentez yaptı ve bu oyuncu gurubundan en iyi verimi almanın gereklerini hayata geçirdi ve sahada da uygulattı. Sayın Okan Buruk elindeki potansiyeli kullanarak bunu performansa dönüştürürken en önemli olan takım ruhunu da takıma kazandırmış görülüyor asıl sevindirici olanda budur. 

Aslında “amiyane deyimle” Eşeğini önce kaybettiğini sananlara kaybolan bir şey olmadığını sadece kenarda unutulanlar olduğunu hatırlattı.. Aslında bu hikâyenin sonunda sevinmek vardır ama bünye yapılan basit hatalardan o kadar hasar görmüş durumdadır ki bu basit ama ölümcül hataları umarsızlıkla yapanların sevinmeleri de kısa sürede gerçekleşmeyecek gibidir.Gerçek olan ise takımımızın şu anki drenci ve performansının devamında umut yolculuğumuz sürecektir ve inşallah takımımız bunu gerçekleştirecektir, zor olsa da. 

Bu maçın rehavetine kapılarak inşallah transferler askıya alınmaz ve bu maçta da yaşadığımız kulübe fakirliğimiz zenginleşir ve kenardan gelenlerde takıma katkı sağlarlar.Şu ana kadar elindeki potansiyeli en iyi şekilde değerlendiren sn Buruk’ta daha alternatifli bir kadroyla kendini daha iyi ifade edecek bir ortamı yakalar. Başta oyuncuları, teknik heyeti kutlar başarılar dilerim.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?