İKİ BAŞLI YÖNETİM! - Bülent TEKİN

İKİ BAŞLI YÖNETİM!


"En kötü barış en iyi savaştan iyi derler" Şimdi Elazığspor kulübünde yaşananlarda bu deyimden yola çıkarsak iki başlı yönetimde, en kötü tek yönetimden kötüdür ve şu an kulübe zarar vermektedir.

Bunu yazarken eski yönetime, yönetim anlayışlarından dolayı ne kadar muhalif olduğumu yazılarımı takip edenler bilirler... Demek istediğim eğer Belediye bu taşın altına elini koymuşsa her anlamda gerekeni yapmalıdır... Eğer buna müsaade edilmiyorsa da kimlerin engel olduğunu kamuoyuyla paylaşmalı ve Elazığspor'u yok etmek için oynanan bu kirli satrançı deşifre etmelidir.

Daha önemlisi de şu saatten sonrada Elazığspor'un kaybedecek bir günü değil, bir dakikasının olmadığının bilinmesi gerekir...Öncelikle sahip çıkılan bir yerin kalbinde yani kulüp tesislerinde yeni anlayışın (İşi bilen, profesyonellerin) temsilcileri yoksa, her şey eski düzen devam ediyorsa buradan yeni bir şey üretilmesini beklemek hayalciliktir ve gerçek dışıdır.

Özellikle Ogün Temizkanoğlu'nun bu takımı yönetecek özellikleri taşımadığı 6 maçlık uygulamalarıyla görülmüştür...Bırakın bir şey katmayı, Futbolcularla sağlıklı bir ilişki kuramaması, yaptığı açıklamalarla liderlik vasfı taşımadığı ve sorunları gidereceğine sürekli oyuncuları suçlayarak daha büyük sorunlar üretmesi bu kulübe yapılacak en büyük kötülüktür... Takımı çalıştırmada da, oyuncuların sahaya yansıyan performanslarında sorunlu olduğu görülürken ve kulübün gerçeklerini halen idrak edemediğini de söylemleriyle ortaya koymasıyla bu gömleğin kendine bir kaç beden büyük geldiğini görmekteyiz. 

Şimdi, görev Mücahit Yanılmaz'a düşmektedir ve soyunduğu bu misyonda şartları zorlayarak özellikle de bu memleketin aleyhine oynanmaya çalışılan pis kokuların geldiği acemi satrança karşı hamleyle cevap vermesini ve gereğini yapmasını tüm spor kamuoyu ve Elazığlılar beklemektedir.

İlk yapılacak iş de dakika geçirmeden Ogün Hocayı yollamak ve yola, Muammer ve Ümit hocayla ve takıma koordinatörlük yapacak eski oyunculardan birini, gerekirse bir kaçını koyarak devam etmektir... Bunun başka yolu yoktur ve hayata biran önce geçirilmesi zorunludur.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?