GELEN GİDENİ ARATIR MI? - Bülent TEKİN

GELEN GİDENİ ARATIR MI?


Hatalarıyla, sevaplarıyla Elazığspor’da bir dönem, Sn Öztürk’ün istifa kararıyla bitmiş oldu… Bu dönem içerisinde yanlışlarıyla, doğrularıyla hizmetinden dolayı Sn Öztürk’e teşekkür etmek ve önündeki hayatında başarılar dilemek gerekir.

Bilinen bir özdeyiştir ve halef, selef hikâyelerinde hep söylenir; “Gelen gideni aratır diye”… Acaba bu kez de öyle olur mu? Bunu gelişmelere bakıp anca söyleyebiliriz… Kim gelecek? Kimlerle gelecek esas merak edilen bu.

İster belediye, İster bir başka gurup kim gelirse gelsin, Bu krizi yönetecek birikimde, futbolun içinden gelmiş bilgili ve vizyonu olan insanlarla çalışmak zorundadır… Bu krizlerin yaşanmasının nedenleri ehliyetsiz (Futboldan anlamayan) insanlarla yönetilmiş olmamızdır… Bunu söylerken başkanların futboldan anlamasından ziyada tabi’i ki kadrolarının profesyonel olmasından bahsediyoruz.

İşin kısacası gelen yönetim “AHBAP, ÇAVUŞ” ilişkisi içerisinde, memur atama zihniyetiyle yönetici seçimi yapmamalı… Özellikle sportif ve teknik kadrolarda profesyonellerle çalışmalı, geçmişte olduğu gibi deneyimsiz insanlara prim yaptırıp Elazığspor’u kimseye deneme tahtası yaptırmamalıdır.

Aslında konu çok geniş uzun, uzun yazmak gerekir… Ama şimdilik bununla yetinip her kim takımı alacaksa alsın, sportif yönetici kadrolarına Elazığspor soyunma odalarının tozunu yutmuş, bu takım için terini akıtmış hem pratiği olan hem teorisi olan bu memleketin değerlerini göreve getirmesi gerekir ve onlara da hem sorumluluk, hem de yetki vermesi gerekir.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?