CEO PİŞKİNLİĞİ! - Bülent TEKİN

CEO PİŞKİNLİĞİ!


Samsunspor-Elazığspor maç öncesi Samsundan yayın yapan Erkan Uşengül'ün canlı yayın konuğu olan Elazığspor ciosunun (Bu kadar sorun üreten yapının bir de CEO'nun olduğunu öğrenmemizde ayrıca şaşırmamıza neden olan bir durumdu)açıklamaları bu takımın neden bu hallere düştüğünün tam bir ibretlik örneğiydi...

CEO; Segbefia'nın neden takımla olmadığı sorusuna "genç bir oyuncumuz. kafasını karıştıranlar var, gelince de kulağını hafifçe çekeriz" diye cevap verince inanın şaşırıp kaldım... 

Peki CEO; genç futbolcuların kafalarının karıştırılması hiç rastlanmayan bir durum mudur? eğer öyle bir durum yaşanıyorsa ki, yaşanabilmesini öngörmek içinde CEO olmaya bile gerek olmadığını herkes bilirken, bu tür sorunlara çözüm bulmak, çözüm üretmek CEO olarak senin işin değil mi?

Ayrıca takımın hedefine ulaşması için, hayati bir maça çıkan takımın en önemli adamlarından birinden yoksun maça çıkmasının vahametini anlamıyorsun bari bu kadar basite alma.

Bu yaşanan olay bize Okan Buruk'un yaşattığı iki Serdar olayını anımsattı... Okan Buruk'ta, deneyimsizliğinin ve yüksek egosunun yüzünden bu takımı küme düşürmüştü...

Bu maçta yaşanan Segbefiya olayı bu takımın ilk iki şansını belki de ilk altı şansını zora sokmuştur... Bu yönetemeyen "sözde" yöneticilere bu yaşanan olayda,olayın önemini anlatmayan  Temizkanoğlu'nun da payı vardır.

Bu yaşadıklarımız aklımıza şu sözü getiriyor; "Bu kadar cahillik anca okumayla olur" ne denir ki başka.

Karşılaştığı olayın önemini anlayamayan, kendisinin de bu sorunun bir parçası olduğunu idrak edemeyen, yakalarına kart takıp unvan gösterisi yapan bu kişilerle bu iş olmaz... Yeni yapılanmanın sorumluluk alan kişilerinde, bu olayları bir an önce çözmesi ve bu gerçekten vizyon ve sorumluluk gerektiren noktalara en kısa zamanda eş, dost, ahbap demeden liyakatli kişileri getirmesi gerekir... Yeni yapılanmanın yapacağı iş çok basittir, görevlendirme yapılırken adama göre iş değil de, işe göre adam yetkilendirmektir...Doğru görevlendirme başarının ilk adımıdır.

İsimleri ne olursa olsun gelen hocalara da buranın bir muz cumhuriyeti olmadığını, bir futbol kenti olduğunu anlatmak ve gerektirdiğinde de uygulamalarını sorgulamak gerekir... İşte bu yüzden de kulübe; bu iklimi oluşturacak (Camiadan) profesyonelleri monte etmeli, var olanlara da yetki verilmelidir.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?