YOLA DEVAM - Ata KARATAŞ

YOLA DEVAM


Bounes Aries’te;Dünya spor kamuoyunun merak ettiği üç konu vardı.

Birincisi;2020 Olimpiyat oyunlarına ev sahibi olabilmek için;Tokyo,İstanbul ve Madrid şehirlerinden hangisinin ipi göğüsleyeceği idi.Sonuçta,Tokyo 2020 ev sahibi oldu.

Türkiye büyük çaba gösterdi.Olimpiyatlara renk katacaktı ama istemediler. Olimpik ruh’a yakışmadı.Kazancımız ise ;Türkiye ve İstanbul’un tanıtımının pozitif karşılığı ile Başbakanımız;Recep Tayyip Erdoğan’ nın uzun geçmişinde olan Amatör branşlara yatırımı ve Sportif kişiliği ön palana çıkması oldu.Artık bundan sonra icraat sporcularda olmalı. Peki,İstanbul bu Olimpiyat sevdasından vazgeçmeli mi,bence hayır yola devam..

İkincisi ise güreşin Olimpiyat oyunlarında yer alıp,alamayacağı idi.2016 Rio’ da güreşin yer alacağı biliniyor.Bana göre Güreş bu şekilde yargılanmamalı idi.. Düşünebiliyor musunuz ! Seksen ülkede güreş var ,ama yirmi beş çekirdek branşın içinde yer alamadı.IOC yanlış yaptı.Antik spor olan ve bütün Olimpiyatlarda yer alan güreş bir anda dışarıda kaldı.Şimdi;FILA ve Dünya güreş camiası önemli bir görevi yerine getirdi. 2020 ve 2024’te;Güreş Olimpiyatlarda tekrar yer alacak. Emeği geçenlere teşekkürler. Ancak ! Özellikle ;Yeni seçilen IOC’nin başkanı ve üyeleri ile yakın temas devam ettirilmeli. 2028 ve sonrası için,yine seçim var.Unutulmamalı ki,güreş varlığı bu sekiz yılda iyi bir performans çizmeli en önemlisi ise;Hedef olarak,başta FILA ‘nın yapabileceği kalıcı en iyi iş; 25 Çekirdek branşın içinde yer almak olmalı. Üçüncüsü ise;IOC’nin yeni başkanını seçmek. Burada da beklenen aday seçimi kazandı.Alman Thomas Bach… X X X

16-22 Eylül’de Macaristan/Budapeşte’de olacağız.İlk olarak serbestçiler gidecek(Cumartesi) Önce Serbest,Bayan ve en son Grekoromen güreşlerimiz mindere çıkacak. FILA ‘da değişen kurallar büyüklerde ilk kez uygulanacak,zor bir şampiyona olacak. Sezon başından beri güreş a milli takımlarımızın performanslarına baktığımızda; Dünya kupaları,Avrupa şampiyonaları ve sonrasında yapılan Akdeniz oyunlarında başarılı oldular .Sporcularımız bunların üzerine artı bir şeyler koydularsa ,yansıması madalya olacak. Allah yardımcımız olsun. X X X Alt yapı şampiyonaları bittince(Yıldız ve Genç) bir değerlendirme yapacağız demiştik.

Uzun vadede ilk hedef üç yıl sonra(05-21 Ağustos 2016) yapılacak olan; 2016 Rio.

Tahminim;TGF yönetimi,teknik kurulu ve teknik heyetleri ile diğer.. Macaristan sonrası 2013 yılını değerlendirmek için bir araya gelecekleridir.

Burada yapılacak ilk iş bana göre ;2016 ve 2020 için REZERV kadro oluşturmak olmalı.

2016 için büyüklerde tespit edileceklerle beraber, özellikle altyapıdan kadrolar belirlenmeli

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Nis

ARTIK FREN YOK,İKİ AYAK GAZDA!

07Şub
17Eyl

YOLA DEVAM

23Ağs

2020 İSTANBUL VE GÜREŞ

21Tem

GÜREŞ İÇİN OLYMPİA'YA