Trabzonspor'u Sevmek İçin...

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, NTV Spor'dan Aykut Yıldırım'ın sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Mustafa Reşit Akçay, "1992'de girdiğim bir yuva burası. Bize çok şey katan bir camia. Umarım A takımda uzun yıllar çalışarak kalıcı izler bırakırım. Afakî davranışlardan çok sistemli bir şekilde çalışacağız" dedi. 

"Altyapımız ve 1461 Trabzon'un Yapılanması Üzerinde Çalışmalar Var" 
Akçay, "Altyapımızın ve 1461 Trabzon'un yapılanması konusunda çalışmalar var. Şu anda çok arzulananları hayata geçirebilecek bir durumumuz yok. Oyunculara sevgiyle yaklaşarak sahada kalitemizi ortaya koyacağız" diye konuştu. 

"Yabancı Sorununu Çözmeden Transfer Yapmamız Zor" 
"Oyuncularımıza talip olan kulüplerden ricamız, resmi yazı göndermeleridir. Trabzonspor karşılaştığı zorlukların üstesinden gelebilecek bir camia. Sıkıntılarımız olduğunu ileri sürerek oyuncularımızı almaya çalışmak doğru değil" diyen Akçay, "Yabancılarımızla ilgili sorunlarımızı çözmeden transfer yapmamız zor. Trabzonspor'un gerçeklerini idealleştirmesi lazım" dedi. 

"Trabzonspor'u Şampiyonluklar Dışında Sevmek İçin Çok Neden Var" 
Deneyimli çalıştırıcı, "Bu ülkede güce karşı direnen bir takımız. Trabzonspor'un misyonu şampiyonluktan farklıdır. Çocuk taraftarlarımızın aidiyet duygusunu geliştirmeliyiz. Bizim üzerimizdeki şampiyonluk baskısı her zaman olmalıdır. Bundan vazgeçemeyiz. Trabzonspor'u, şampiyonluklar dışında sevmek için birçok neden var" şeklinde konuştu. 

"Altyapıya Değer Verirsek Brezilya'yı Geçebiliriz" 
Akçay, "Görevi bize veren başkanımızı cesaretinden dolayı kutlamak gerekir. Hem dışarıda, hem içeride ortak akıl üretmeliyiz. Yabancılara karşı gibi görünen bir teknik adam olabilirim. Yerli oyuncuların teknik anlamda çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. Altyapılara verilecek değerle Türkiye olarak Brezilya'nın önüne geçebiliriz" diyerek sözlerine son verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN