Özköylü 'Ankaralı' Oldu!

PTT 1. Lig ekiplerinden Ankaraspor, teknik direktör Osman Özköylü ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Sıhhiye'deki kulüp binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Ankaraspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, 2009-2010 sezonu başında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararıyla küme düşürüldüklerini hatırlattı. Ankaraspor'un, 2013-2014 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başlayacağını ifade eden Yurtgüven, "Dört yıl ara vermiştik. Temiz bir sayfa açıyoruz. Bize yapılanları unutuyoruz. Düştüğümüz yerden dimdik kalkarak Süper Lig'de yerimizi alacağımıza inanıyorum" diye konuştu. 

Teknik direktör Özköylü'nün, ligi bilen ve şampiyonluk tecrübesi olan bir çalıştırıcı olduğunu belirten Yurtgüven, "Hocamızın arkasında olacağız. Kendisiyle uzun yıllar çalışmayı düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Özköylü de bu göreve ilk kez başladığı kent olan Ankara'ya dönmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

Uzun bir süre sonra burada bulunmanın güzel olduğunu söyleyen Özköylü, "Şekerpor ile başladığım teknik direktörlük kariyerimde, her geçen yıl üstüne bir şeyler koyarak bugünlere geldim. Zor bir görevi devraldığımın bilincindeyim" şeklinde görüşlerini aktardı. 

Ankaraspor'un kurumsallaşmış bir yapısı olduğunu belirten Özköylü, şöyle devam etti: "En üstten en alta kadar herkesin çalışmasıyla Ankaraspor, hak ettiği yere dönecektir. Sıfırdan bir takım kuruyoruz. İstediğimiz oyuncuları takıma kazandırıp, iyi bir ekiple hedefe ulaşmak istiyoruz, ancak hiçbir şeyin garantisi yok." 

Özköylü, bir gazetecinin sorusu üzerine ise her zaman sıfırdan kurulmuş takımları aldığına dikkati çekerek, "Elazığspor ve Kayseri Erciyesspor'da da sıfırdan bir takım kurmuştuk. Bu takımlarda şampiyonluk yaşadık, zorlanacağımı düşünmüyorum" yanıtını verdi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN