Cavcav'ın Yabancı Tehdidi!

Gençlerbirliği Başkanı İlhav Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı sınırlaması konusundaki kararını eleştirdi, Yıldırım Demirören'e mesaj gönderdi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen başkan Cavcav, TFF'nin kararıyla ilgili Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın kendisini aradığını, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal ile de görüştüğünü belirtti. 

Yarın veya 24 Haziran Pazartesi günü TFF ile görüşmeye çalışacaklarını ifade eden Cavcav, "Görüşmeyle ilgili TFF'den aksi bir karar gelmesi durumunda olağanüstü genel kurul için şartları yerine getirmeye çalışacağız. TFF'nin yabancı futbolcu konusunda aldığı karar değişmezse, federasyon değişecek. Türkiye'de Fenerbahçe ne diyorsa o oluyor" diye konuştu. 

İlhan Cavcav, dün yapılan Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında, yabancı oyuncularla ilgili bir karar alarak, TFF'ye sunduklarını söyledi. 

Cavcav, şöyle devam etti: "On yabancı futbolcu konusunda, 2'si yedek kulübesinde olsun şeklinde bir yazı hazırladık ve TFF'ye sunduk. Onsekiz kulüp içinde sadece Fenerbahçe'nin muvafakat etmediğini öğrendik. Bu, düşündürücüdür. Fenerbahçe'nin transferde yabancı oyuncuları kadrosuna katmakla ne yapmak istediğini de anlamadık. TFF toplanarak, yangından mal kaçırır gibi son karara imza attı. 'Ben yaptım doğrudur' anlayışı doğru değildir. Bu federasyon nasıl bizim oylarımızla geldiyse, göndermesini de biliriz. Yıldırım Demirören'in bunu anlaması lazım." 

Yabancı oyuncu konusunda alınan kararla, milli takımların başarısının artıracağının iddia edildiğine dikkati çeken Cavcav, "Milli takımda Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden oyuncularımız oynuyor. TFF; İngiltere ve Almanya gibi ülkeleri mi, yoksa Sırbistan ve Slovakya gibi ülkeleri mi örnek alacak?" diyerek sözlerini tamamladı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN