Okçular Akdeniz Oyunları'na Hazır

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, 'Akdeniz Oyunları'nda 4 madalya alabileceğimizi düşünüyordum ancak şimdi madalya sayımızın daha da yüksek olacağına inancım arttı. Okçuluk Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları'na hazır' dedi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, "Akdeniz Oyunları'nda 4 madalya alabileceğimizi düşünüyordum ancak şimdi madalya sayımızın daha da yüksek olacağına inancım arttı. Okçuluk Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları'na hazır" dedi.

Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayağı'nı sorunsuz tamamladıklarını, şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi. Organizasyon ve teknik bakımdan "doyurucu bir şampiyonayı" geride bıraktıklarını ifade eden Topaloğlu, "Olimpik yay erkek milli takımımızın dördüncü oluşu bizim için mutluluk verici bir durum. Çünkü burada 47 ülke arasında yarıştık. Akdeniz Oyunları'nda ise okçuluk yarışlarına katılacak 17 ülke ile yarışacağız. Eğer burada 47 ülke arasında bu sonucu aldıysak, Akdeniz Oyunları'nda daha iyi sonuçlar alabileceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Topaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:''Okçuluk milli takımımız bugün Mersin'e hareket edecek. Akdeniz Oyunları'nda da madalya alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. 29 Eylül-6 Ekim tarihlerinde yine Antalya'da düzenlenecek Büyükler Açıkhava Dünya Şampiyonası var. Okçuluğun en prestijli yarışmalarından birine daha ev sahipliği yapacağız. Akdeniz Oyunları'ndan hemen sonra bu organizasyona yöneleceğiz.''

Akdeniz Oyunları'ndaki rakiplerinden İspanya ve Fransa'nın ikinci ayakta elenmesinin önemine dikkati çeken Topaloğlu, bu sayede sporcuların kendilerine olan güvenlerinin de arttığını vurguladı.

Akdeniz Oyunları'nda diğer bir rakiplerinin de İtalya olduğunu kaydeden Topaloğlu, "Akdeniz Oyunları'nda 4 madalya alabileceğimizi düşünüyordum ancak şimdi madalya sayımızın daha da yüksek olacağına inancım arttı. Okçuluk Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları'na hazır" dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN