''Hedef 2 altın 1 bronz''

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural, 20-30 Haziran tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek 2013 Akdeniz Oyunları'nda 2 altın ve 1 bronz madalya hedeflediklerini söyledi.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Osman Tural, yaptığı açıklamada, Akdeniz Oyunları'ndaki tenis yarışmaları öncesi sporcuların, puan ve programlarına göre antrenörlerin bilgileri dahilinde birlikte ya da ayrı olmak üzere yurtiçi ve yurt dışındaki turnuvalara katıldığını ifade etti. Programda bir değişiklik olmadığı takdirde müsabakalara 4 kadın ve 4 erkek sporcu ile katılım sağlanacağı bilgisini veren Tural, "Oyunlarda 2 altın ve 1 bronz madalya hedeflenmektedir" dedi.


Erkekler Tenis Milli Takımı Antrenörü Alaaddin Karagöz, Akdeniz Oyunları aday kadrosunda Marsel İlhan, Anıl Yüksel, Haluk Akkoyun ve Tuna Altuna'nın bulunduğunu bildirdi. İlhan'ın uluslararası bir turnuva için İtalya'nın Milano kentine gitme ihtimali olduğunu belirten Karagöz, "Marsel olunca iddialı olmamız gerekiyor. Çünkü diğer ülkeler, Akdeniz Oyunları'na üst seviye oyuncularıyla katılmıyor. Marsel dışındaki tenisçilerle oyunlar öncesi hazırlık kampı için bugün Mersin'e gideceğiz. Marsel kampa sonradan katılacak" diye konuştu.

Kadınlar Milli Takımı Antrenörü Ali Göreç ise nihai kadronun 23 Haziran'da yapılacak teknik toplantıda belirleneceğini ifade ederek, aday kadroda, Çağla Büyükakçay, Pemra Özgen, Başak Eraydın ve Melis Sezer'in yer aldığını bildirdi ve şunları kaydetti: 
"Tekler ve çiflerde mücadele edecek oyuncular aynı kişiler olursa iki, farklı olsa 3 veya 4 oyuncuyla oyunlarda yarışacağız. Diğer ülkelerin katılımcıları da belli olmadığı için oyunlardaki hedefe yönelik bir yorum yapmak çok zor."

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

BUNLARA DA BAKIN