Fenerbahçe'de Transfer Bilmecesi

Sezon öncesi UEFA ile sorunlar yaşayan Fenerbahçe'de transfer bilmecesi devam ediyor.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fenerbahçe yönetimi, kulübün UEFA disiplin kuruluna sevki ile birlikte konuyla ilgili olarak yoğun bir mesai harcamaya başlarken, bir taraftan da transfer çalışmalarına devam ediyor.

Bu kritik dönemde forvet için Oscar Cardozo, sol bek için ise Assau Ekotto isimleri ilk hedefler olarak seçilirken yönetimin, eski teknik adam Aykut Kocaman'ın raporu doğrultusunda önceliği sol bek transferine vermeyi planladığı belirlendi.

Tottenham Kulübünün 7.5 milyon euro istediği Kamerunlu Ekotto için pazarlıkların kızıştığı ve sarı lacivertlilerin transferi sonlandırmaya çok yakın olduğu öğrenildi.

İki haftadır yoğun temasların sürdüğü bir başka kulüp ise Oscar Cardozo'nun forma giydiği Benfica.Portekiz ekibinin 12 milyon Eurodan kesinlikle aşağıya inmediği, Fenerbahçe'nin ise 29 yaşındaki yıldız forvet için 8 milyon euro önerdiği belirtildi. Zaman zaman tıkanma noktasına gelen pazarlıkların, Benfica'nın Partizan'ın forveti Markovic'i transfer etmesiyle yeniden başladı.

Sarı lacivertlilerin 8 milyon Euronun yanı sıra önerdiği bonus rakamlarında artışa gittiği dile getirildi. Benfica'da yıllık 1. 3 milyon Euro kazanan Paraguaylı Cardozo ile menajeri aracılığıyla yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandığı, Benfica ile yapılacak pazarlıkların sonuçlanmasının beklendiği ifade edildi.

Yeni sezonda 10 yabancı ile sözleşme yapma hakkına sahip olunması nedeniyle Krasiç-Stoch-Yobo üçlüsünden iki tanesi ile yollarını ayırmaya çalışan sarı lacivertliler, bu oyuncular için gelecek resmi teklifleri bekliyor. Krasiç'e talip olan kulüplerin oyuncunun yıllık ücretini fazla bulması sıkıntı yaratırken, Yobo'nun ise Preimer Lig'e gitmesine kesin gözle bakılıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN