Yüzme Haberleri

Yüzme Haberleri

Kuzey Tunçelli, Avrupa Şampiyonu!

Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda 1500 metre serbest finalinde milli yüzücü Kuzey Tunçelli, 14:58.89’luk derecesiyle Avrupa gençler şampiyona rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.

Erzurum, Yüzücülerin Akınına Uğradı!

Denizi olmayan Erzurum, bünyesinde bulunan tesisler arasındaki yüksek irtifalı tam olimpik havuzu sayesinde yüzücülerin akınına uğradı. Ukrayna ve Türkiye Yüzme Milli Takım sporcuları Erzurum'da kampa girdi. Sporcuları ziyaret eden Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, tatlı ikramında bulundu.

Yüzmede Altın Madalya!

Milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş, Fransa'da düzenlenen 5. Akdeniz Açık Yaş Yüzme Yarışları'nda 50 metre kurbağalamada altın madalya kazandı.

Güneş'ten 4. Altın Madalya!

5. Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcu Viktoria Zeynep Güneş, 50 metre ile 100 metre kurbağalama ve 200 metre karışığın ardından kadınlar 200 metre kurbağalamada da altın madalyanın sahibi oldu.

Kıtalararası Yüzme Yarışı Yapıldı!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, İstanbullulara yine renkli ve coşkulu bir gün yaşattı.

Milli Takımı Belli Oldu!

Yüzmede, Dünya Senkronize Şampiyonası ile Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na (EYOF) katılacak Milli Takım kafileleri belli oldu.

Türkiye, Senkronize Yüzmede 11. Oldu!

1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) serbest kombine disiplininde yarışan Türkiye Senkronize Yüzme Takımı, finalde 11. oldu.

Manş Fatihi'nin Hedefi İstanbul Boğazı!

İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi'ni 1979'da 15 saat 47 dakikada yüzerek geçen 58 yaşındaki Nesrin Olgun Arslan, kariyerine İstanbul Boğazı'nda yüzmeyi de eklemeyi hedefliyor.

Bakırcı,12.Sırada Yer Aldı!

1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) senkronize yüzme solo kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Defne Bakırcı, elemelerde 12. sırayı aldı.

Türkiye,11. Oldu!

1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) senkronize yüzme takım elemelerinde mücadele eden Türkiye, 11. sırayı aldı.

Yüzücülerin Olimpiyat Hedefi!

Olimpiyatlari çin Kayseri'de yüzücüleri çalıştıran İtalyan Yüzme Antrenörü Corrado Rosso, "Kayseri THOM'dan en az 3 sporcu katılacak durumda. Türkiye, yüzme branşında hızla gelişecek ve yüzme Türkiye'nin lokomotif sporu olacak" dedi

İstanbul Boğazı'nı Yüzerek Geçecekler!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 27'incisi düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 26 Temmuz Pazar günü İstanbul Boğazı'nda yapılacak.

Zeynep Güneş'ten Türkiye Rekoru!

Milli yüzücü Zeynep Güneş'ten 9 yeni Türkiye rekoru.

Geleceğe Kulaç Atıyoruz!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın Samsun'da başlattığı Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi'nde ilk dersler başladı.

Elemeler İstanbul'da!

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de haziran ayında gerçekleştirilecek Avrupa oyunlarında, senkronize yüzmede mücadele edecek takımların belirleneceği elemeler, 13-15 Şubat tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

Yüzmeye Alman Takviyesi!

Yüzmede hizmete girecek Adana Olimpik Performans Merkezi'nin başında Alman Martin Grabowski yer alacak.

Yüzücü Dopingli Çıktı!

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Çinli yüzücü Sun Yang'ın doping yaptığı gerekçesiyle 3 ay spordan men edildiği ve cezasını tamamladığı duyuruldu.

Almanya'da Yüzemedik!

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 32. Avrupa Yüzme Şampiyonası kapsamında bugün yapılan yüzme yarışlarında Türk sporcular elendi.

Türkiye,18 Yüzücüyle Katılıyor!

Avrupa Yüzme Birliği (LEN) tarafından düzenlenen Avrupa Şampiyonası, yarın Almanya'nın başkenti Berlin'de başlayacak.

Gezmiş, Türkiye Rekoru Kırdı!

Turkcell Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası'nda üçüncü gün gündüz seansında bir Türkiye rekoru kırıldı.

Gözler Prens Adaları Şampiyonası'nda!

30. Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 1-2 Ağustos tarihlerinde Kınalıada'da gerçekleştirilecek

Yüzme Şampiyonası Başlıyor!

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) tarafından Finlandiya'nın evsahipliğinde yapılacak Gençler Dünya Senkronize Yüzme Şampiyonası yarın başlıyor.

550 Milyon Liralık Havuz Yatırımı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, çoğu olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzlarının inşası için 550 milyon liralık yatırım yapıyor. İlk etapta, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 62 yüzme havuzu hizmete girecek

Boğaz'da Rekor Kırıldı!

25. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, üst üste 4. birinciliğini elde eden Hasan Emre Musluoğlu'nun rekoruna sahne oldu.

Yüzme'de Bronz Madalya Aldık

Mersin'de gerçekleştirilen Akdeniz oyunlarının 3. gününün sonunda Milli yüzücülerimizden başarılı sonuçlar gelmeye devam etti.

Yüzme'de Üç Madalya!

17. Akdeniz Oyunları'nda yüzmede üçüncü günde Türkiye 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 3 madalya kazandı.

Yüzme'de Gümüş Madalya Aldık!

17. Akdeniz Oyunları'nda yüzmede erkekler 4x100 metre serbest bayrak yarışında Türkiye, gümüş madalya kazandı.

Yüzme'de Üçüncü Olduk!

Mersin'de gerçekleştirilen Akdeniz oyunlarının 1. gününde Milli yüzücülerimizden başarılı sonuçlar geldi.

Yüzme Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) ve Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen İzmir Açık Su Türkiye 3. Yüzme Şampiyonası sona erdi.