Dev Takas!

G.Saray geçtiğimiz günlerde Arda Turan için dudak uçuklatan bir teklif yaptı. Fatih Terim'in çok istediği Arda'ya karşılık Burak Yılmaz + Riera + 7 milyon euro önerildi. Bu müthiş teklif Atletico'nun başkanı Cerezo'nun adeta başını döndürdü ancak teknik direktör Simone 'Olmaz' deyince dev takas gerçekleşmedi

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fotomaç'ın haberine göre; Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde Arda Turan içinAtletico Madrid'e müthiş bir teklif yaptığı öğrenildi. Teknik direktör Fatih Terim'in, eski öğrencisi Arda Turan'ı ısrarla istemesi üzerine başkan Ünal Aysal, Atletico Madrid ile temasa geçti. Aysal, İspanyol kulübüne teklifini iletti: Burak Yılmaz ve Riera'yı bonservisiyle verelim. Artı Arda'nın transferinden kalan 7 milyon euro borcunuzu da silelim. Bunların karşılığında Arda Turan'ı bonservisiyle verin. 

CEREZO'NUN BAŞI DÖNDÜ 
Bu teklif Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo'nun başını döndürürken Ünal Aysal'a cevabını verdi: "Arda bizim için çok değerli bir oyuncu. Hatta tarihimizin en önemli oyuncularından biri. Yine de bunu hocamız Simeone'ye sorayım." 

MÜJDE BEKLENİYORDU 
Başkan Ünal Aysal ve Arda'ya Şampiyonlar Ligi'nde çok ihtiyacı olduğunu düşünen Fatih Terim, teklifin kabul göreceğine inanarak beklemeye başladı. Ancak beklenen müjde gelmedi, başkan Enrique Cerezo, teknik direktör Diego Pablo Simeone'nin Arda'yı kesinlikle bırakmayacağını G.Saray Başkanı Ünal Aysal'a iletti. Arda Turan'ın yuvaya dönüş planı böylece başarısızlıkla kapanmış oldu.

BiR TAŞLA iKi KUŞ
Galatasaray bu takas ile hem Riera'dan kurtulmuş hem de orta sahaya "yaratıcı" bir Türk oyuncu kazanmış olacaktı. Terim bu planı yaparken başkan Ünal Aysal'a, "Forvette alternatifimiz fazla. Yerli olarak Umut Bulutvar. Burak'ın boşluğunu doldururuz" dediği öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN