Tek Kirli Takım Biziz!

EMRE: Her karar Hz. Ömer'in kararı değil. Gün F.Bahçe günü. KUYT: Türk takımları birbirine destek vermeli, birleşmeliydi. VOLKAN: Gerçekler biliniyor

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fotomaç'ın haberine göre; Fenerbahçe'nin kaptanları Emre Belözoğlu, Dirk KuytveVolkan Demirel, Topuk Yaylası'nda düzenlenen basın toplantısında UEFA Tahkim Kurulu'nun verdiği kararlar ve yaşanan süreç hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. F.Bahçe'nin haksız yere cezalandırıldığını ifade eden Belözoğlu, sarı-lacivertli taraftarlara 'birlik' çağrısı yaptı ve ezeli rakipleri G.Saray'a da çok ince bir göndermede bulundu. 

İlk 5'e giremeyenler düşündü 
Alınlarının akıyla şampiyon olduklarını ve bundan kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini ifade eden Belözoğlu, "Biz alnımızın aklıyla o senelerde şampiyon olduk, şampiyonluğu kaybettik. Bizim şampiyonluğa oynadığımız senelerde ilk 5'e giremeyenler, zorlananlar düşünsün. Biz çok oyuncu kaybettiğimizde bile şampiyonluğa oynadık" ifadesini kullandı. 

F.Bahçe forması ile çıksınlar 
Fenerbahçeli taraftarların Fenerbahçe formasını gururla giyerek sokaklara çıkmasını isteyen Emre Belözoğlu, "Yaşadıklarımız fazlasıyla bize acı verdi. Her karar Hz. Ömer'in kararı değil. Her şeye hazırlık olmalıyız. Gün yine bugündür. Bu takımın arkasında durma günüdür. Herkes çocuğuna yarın F.Bahçe formasını giydirsin, sokaklara çıksın. Sahada olanları biliyoruz. Kendi yaptığımız toplantıda Kuyt bir konu gündeme getirdi. UEFA'ya ve basına bir mektup yazmak istiyoruz. Düşüncelerimiz o mektupla paylaşacağız. O açıklamada gerekli şeyler olacaktır. Masum olduğumuzu biliyoruz. Hukukta her verilen karar doğru değil. CAS'ta inşallah beklediğimiz netice çıkar ama kendi adıma çok da umutlu değilim. Bu saatten sonra futbol sahasına odaklanmalıyız" yorumu yaptı. 

Burak Yılmaz'a da söyledim 
Burak Yılmaz'ın daha önce yaptığı "2010-2011 sezonunun şampiyonu Trabzonspor'dur" açıklamalarını da değerlendiren Emre, "Burak'ın sözleri doğru değil. Yüzüne de söyledim. Öyle bir konulara girmek biz futbolcuları karşı karşıya getirir. Kulüpleri karşınıza alacağınız açıklamalar genç futbolcular için tehlikeli" ifadelerini kullandı. 

Liverpool-Everton örneği! 
F.Bahçe'ye ülke içinden baskı olduğunu belirten Emre, "Türk olup bu karara şaşıramıyorum. Ülkemizde büyüyene karşı bunlara alışığız. Bu soruya Türkler'in cevap vermesi lazım. Avrupalılar'ın kıskançlık gibi durumu yok. Liverpool böyle bir durumla karşı karşıya kalsaydı Everton bu kadar uğraşır mıydı cezayla? Fenerbahçe yalnızlığa terk edilmiş durumda. Sanki herkes temiz Fenerbahçe pis. Fenerbahçe en temizinden daha temiz. Galatasaray'da Türkiye'nin en iyi kadrosuyla şampiyonluk yaşadım. İyi bir kadromuz vardı ve rahat şampiyon olduk. 2011'de en zor şampiyonluğumu yaşadım" dedi. 

Kuyt: Türk futbolu zarar görür 
Dirk Kuyt da Türk takımlarının birbirlerine destek vermesi gerektiğini ifade etti ve "İki yıllık men cezası sabit kalacaksa Türk futbolu zarar görecektir. Geçen sene Türk futbolu ne kadar ilerledi, herkes gördü. Türkiye'den iki takım final seviyelerine geldi. Emre'nin söylediği gibi Liverpool ile Everton arasında böyle bir şey olsaydı iki takım birbirine destek verirdi. Bu durumda tüm Türkiye birleşmeliydi" ifadesini kullandı. 

Volkan: Para alan açıklamalı 
Kaleci Volkan Demirel de bazı şeyleri açıklayamadığını belirtirken, "Söyleyecek çok şey var. Ne karar çıkarsa çıksın bu grup kendi içinde neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Biz aptal insanlar değiliz. Futbolu izleyen insanlar aptal değil. Çok fazla konuşamıyorum, konuşsam ağızımdan çok şey çıkabilir. Boynu bükük bir şekilde konuşuyoruz. Fenerbahçe bayrağını en üst yere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Buradan sesleniyorum. Şike yaptıysak parayı kim aldı, açıklasın" yorumunu yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN