Başkan Adayları Listelerini Verdiler

Beşiktaş başkan adayları listelerini kulüp binasına gelerek divan kurulu başkanlığına teslim ettiler.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fikret Orman listesini verdi

Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile birlikte Akaretler'deki kulüp binasında divan kurulunun bulunduğu kata çıkarak yönetim kurulu aday listesini teslim etti.

Kısa bir süre divan kurulu başkanlığında kalan Fikret Orman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelecek hafta gerçek listesini vereceğini belirterek, "Bir haftalık süreç var. Bilgi vermekten kaçındığımızdan değil, maalesef bu süreçte bir isim açıklıyoruz, ona karşı yakışıksız şeyler oluyor. Girmeyin, etmeyin diye baskılar yapılıyor" diye konuştu.
Herkesin amacının Beşiktaş'a hizmet etmek olduğunu kaydeden Orman, "O yüzden saklanacak, gizlenecek bir şey yok. Çarşamba gününe kadar görüşmelerimizi yapıyoruz. Benimle beraber hizmet edecek arkadaşları yazacağız. Zaten hazır bir yönetim kurulumuz var. O yönetim kurulundan arkadaşlarımızla beraber bugüne geldik. Çok emekleri var. Liste sıkıntımız yok. Az sayıda insanla devam etme niyetimiz var. Çok talep geliyor. İlgi gösteriyorlar. Elimizden geldiğince uyumlu çalışacak liste yapmaya çalışıyoruz. Seçim bir gündür, yönetim kurulu ile 3 yıl çalışacağız. O yüzden uyumlu bir liste yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
Başkan adaylarından Serdal Adalı'nın daha önce kendisine yönelik yaptığı açıklamaların ardından bugün özür dileyen ifadeler kullandığının hatırlatılması üzerine Orman, şöyle konuştu:
 "Sağolsun nezaket göstermiş. Bu işler gelip geçecek. Biz Beşiktaş ailesiyiz. Herkesin tek amacı var. Bu süreçlerde kötü sözler söylemek Beşiktaşlı'ya yakışacak şeyler değil. Ben de kırgınlığımı belirtmiştim. Serdal Adalı sağolsun anlamış. Türkiye'nin en eski kulübüyüz. Her şeyin öncüsüyüz. Herkesin takdir ettiği kulübüz. Kulübü temsil eden bizlerin dikkatli olması gerekli. Ben ilk günden beri o çizgide devam ediyorum."

Stadın yıkımı konusu

Başkan Orman, BJK İnönü Stadı'nda yapılan yıkım çalışmaların Gezi Parkı olayları nedeniyle şimdilik durduğunu açıkladı.
Şu aşamada yüksek bir tansiyonun yaşandığını hatırlatan Orman, "Orada iş makinelerimiz var. Yıkım yaparken geçen sefer düz kontak yapıp, operatör götürüp makineyi eyleme soktular. Emniyetin böyle bir ricası oldu. İş makinelerini kaldıralım diye. Biz de aynen uyduk. Geçen hafta başlangıcı yapmıştık. Bekliyoruz. Beklemememiz lazım. Bir gün bile çok önemli. Şu anda bu sürecin geçmesini bekliyoruz. Tansiyonun geçtiği gün tekrar devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Serdar Adalı listesini verdi

Akaretler'deki kulüp binasına eski yöneticilerden Ahmet Akpınar'la gelen Adalı, yarım saat kulüp binasında kalırken, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Uzun bir aradan sonra kulübe dönmenin kendisini heyecanlandırdığını belirten Adalı, "Beşiktaş için hayırlısı neyse o olsun. Sonuçta ben de Fikret Orman da Beşiktaş'ın geleceğini planlıyoruz" dedi. 

Listesinde yer alan isimlerle ilgili bir soruyu yanıtlayan Adalı, "Tüzük gereği verilen bir ön liste bu. Zaten listemizin büyük bölümü hazır. Yine de 1 haftamız daha var. İhtiyaç olacağını zannetmiyorum ama değişiklik gerekirse yaparız" ifadelerini kullandı. 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN