Yeni Patron Carlos

Dünya futbolunun unutulmaz isimlerinden Roberto Carlos, Sivasspor teknik direktörlük görevi için ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Sivas 4 Eylül Stadı'nda saha içinde kurulan alanda yapılan imza töreninde konuşan kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, bugünün Sivasspor açısından çok önemli olduğunu belirtti.
Sivasspor'un Süper Lig'e çıktığı günkü heyecanı yaşadığını ifade eden Otyakmaz, "Bugün önemli, yeniden başlangıç günü. İnşallah, dünya futbolunun ununtulmaz yıldızlarından biri olan, tecrübesiyle takıma katkısıyla başarılara imza atacağız" dedi.

Carlos: " Burada olmaktan inanılmaz mutluyum
Konuşmasına kendisine sevgi gösterisinde bulunan taraftarlara Türkçe teşekkür ederek başlayan Roberto Carlos da Sivasspor'un kariyerinde yeni bir başlangıç olacağını dile getirerek, "Burada olmaktan inanılmaz mutluyum" ifadesini kullandı.
Taraftarların "Oley oley Roberto Carlos, şampiyon yap bizi Roberto Carlos" şeklindeki tezahüratları üzerine Carlos, "Yapacağım, hatta hep birlikte yapacağız" diye konuştu.
Otyakmaz'a kendisine şans verdiği için teşekkür eden ve taraftarların tezahüratları arasında konuşmasını sürdüren Carlos, şunları kaydetti:
"Taraftar, beni çok iyi karşıladı. Onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada çok güzel işler başaracağız, bu bir ekip işidir. Hedeflerimiz büyük, stadı her maçta dolu görmek isterim. Umarım, bu desteğinizi her zaman sürdürürsünüz. Ben size güzel futbol seyrettirmek isterken siz de lütfen buna canlı olarak şahit olun."
 Konuşmaların ardından Roberto Carlos, taraftarların ve yöneticilerin alkışları arasında 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreninden notlar
Sivas 4 Eylül Stadı'nın içinde yapılan imza törenine kırmızı-beyazlı taraftarlar da alındı. Yaklaşık 5 bin taraftar, kapalı tribünde imza törenini izledi.
İmza töreni öncesinde Carlos ile ilgili tezahüratlar yapmaya başlayan taraftarlar, tören boyunca tezahüratlarını sürdürdü. Taraftarlar, ''Welcome to Carlos" ve "We love you Carlos" şeklinde pankartlar açtı.
Ünlü futbolcu, imza töreninden sonra Mecnun Otyakmaz ve yöneticilerle fotoğraf çektirdi. Carlos, Otyakmaz'ın kendisine hediye ettiği 58 numaralı "Roberto Carlos" yazılı formayı öptü.
Futbol topu ile Sivasspor forması ve kaşkollerini tribündeki taraftarlara gönderen Carlos, stattan ayrılırken Türkçe olarak, ''Şampiyon Sivasspor'' dedi.

Carlos’un Yardımcıları belli oldu

Sivasspor’un yeni Teknik Direktörü Roberto Carlos’un yardımcılıklarını Brezilyalı Cesar Domingos, Bülent Uygun döneminde Sivasspor’da antrenörlük yapan Sefa Yılmaz ve kaleci antrenörü Murat Göksu yapacak. Bir dönem Sivasspor forması giyen Murat Erdoğan'da sportif direktörlük görevine getirildi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN