YILMAZ VURAL DAMGASI! - Tunç KAYACI

YILMAZ VURAL DAMGASI!


Yılmaz Vural'ın da Mersin'in başına geçmesiyle PTT 1. Lig'e biraz daha renk geldi. Tecrübeli hoca galibiyetle başladı,yarışta olacağını ispatladı. Ligin altı da üstü de birbirine girmiş durumda. Hata yapanın başı ağrır. 'Dikkat' diyorum..

PTT 1. Lig’e Yılmaz Vural’ı da getirdik. Aslında pek de bildiği bir lig değil ama sevecen tavrıyla bu eksiğini kapatır Yılmaz hoca. Bir de gittiği takımın geçen sezon Süper Lig’den düşmüş olması ve şu anda yer alan birçok oyuncunun da tanıdık isimler olması Yılmaz Vural’ın işini kolaylaştırıcak faktörler. Tabii ki hedefi Play-Off’a ve oradan da Süper Lig’e çıkmak. Televizyon bağlantımızda söylediği söz gerçekçiydi. ‘Ne kadar süreliğine anlaştınız’ şeklinde sorduğumuz soruya verdiği cevap şuydu: “5 yıllık olsa ne olur. Önemli olan başarı. Ben bu saatten sonra kendimi kurtaracak bir anlaşma peşinde olmam. Önümüzde 9 maç var hepsini kazanalım, sonrasında uzun vadeli projeleri gündeme sokarız.”

Gerçekleri bilen adam

Türkiye gerçeğini iyi bilen bir teknik adam olarak saptamasına aynen katılıyorum. Başarı varsa devam edersin. Başarısızıkta sen istemesende tutmazlar. Tabii ki zor bir kulübe gittiğini biliyoruz. Oldukça çalkantılıydı Mersin İdman Yurdu. Özellikle futbolcu ödemeleri konusunda sicili kötüydü. Vural, gelir gelmez aralık ayına kadar alacakları sildirdiğini söyledi ve gelecek için de bir yapılandırma yaptığınıı belirtti. Ayrıca beraberliğe sezon sonuna kadar prim yok ama galibiyete Süper Lig düzeyinde prim verileceğini anlattı. Şu anda ilk maçını Adana Demirspor’a karşı oynadı ve kazandı, iyi bir başlangıçtı. Bakalım devamı gelecek mi!

Zirvede işler karışık

Puan cetveline baktığımızda ise tablo netleşmeşe başladı. İlk 6, Play-Off potasınıve ilk ikiyi işaret ediyor. Kısacası önümüzdeki sezon Süper Lig’de oynayacak 3 takım puan cetvelindeki ilk 6 takım arasından çıkar gibi gözüküyor. Bu takımların oynacakları maçlarına baktığımızda ilk 4 takımın da artıları ve eksileri var. Orduspor ve Balıkesirspor bir maç eksiğiyle gizli liderler ve bu avantajları bir anlamda lider Ankaraspor ve Belediye için bir tehdit.

Ateş hattı yanıyor

Ancak düşme hattı üst taraftan daha karışık. Sezon sonu şu tablo belki de hiç beklemediğmiz bir veya iki takımın lige veda edebileceğini gösteriyor. Bucaspor’un altındaki tüm takımlar az veya çok düşme tehditi içindeler. Üstelik son haftalarda Kahramanmaraşspor’u bir kenara koyarsak tüm takımların kazanmaları dengeleri oldukça bozdu. Sezona Süper Lig sevdasıyla başlayan önemli ekiplerin her an başları ağrıyabilir. Dikkat diyorum...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!