SPONSOR MU SPOR MU? - Tunç KAYACI

SPONSOR MU SPOR MU?


Futbolumuzu yönetenlerin yalnızca bir 'sponsorluk anlaşması' nedeniyle PTT 1. Lig takımlarını her hafta kırmızı topla oynatması akıl almaz bir durum. Herkesin şikayetçi olduğu bu uygulamadan acilen vazgeçilmesi gerek

PTT 1. Lig’de 23. haftayı geride bıraktık. Zirve yarışı, Play-Off telaşı, transfer karmaşası derken geçip gidiyor haftalar. Maçlara değineceğiz, değerlendireceğiz ama ben bu hafta daha önemli bir konuya dikkatleri çekmek istiyorum. Federasyonun kırmızı top uygulaması... Gerçekten, futbolumuzu yönetenlerin yalnızca bir ‘sponsorluk anlaşması’ nedeniyle sadece PTT 1. Lig takımlarına böyle bir dayatmada bulunması akıl almaz bir durum. Bilindiği üzere bu ligde bütün maçlar kırmızı topla oynanıyor. Karlı havalarda, futbolcuların topu görüş zorluğu yaşadığı karşılaşmalarda başvurulan ve kimse tarafından sevilmeyen kırmızı topların günlük güneşlik maçlarda kullanılmasından herkes rahatsız. Hemen hemen her hafta bununla ilgili maç sonu açıklamalarında hocalardan da futbolculardan da şikayetler duyuyoruz. Görüşme imkânı bulduğum; merak edip sorduğum kaleci kardeşlerimiz de bu konunun ciddi bir sıkıntı olduğunu söylüyorlar.

Vazgeçilsin!

Yani demek istediğim; Süper Lig’e alternatif olmasını beklediğimiz, geleceğin yıldızlarının parlamasını düşlediğimiz PTT 1. Lig’de, zaten binbir dertle boğuşan takım ve futbolcuların işini kolaylaştırmalıyız. İyi niyetli bakalım biz yine de olaya... Federasyon gelir getirmek amacıyla böyle bir uygulamaya gitmiş olabilir. Ancak yaptığınız yenilik, iyilik getirmiyorsa bunu tekrar gözden geçirebilirsiniz. Anlaşma yaptığınız firmayla yeniden masaya oturup buna çare bulabilirsiniz, bence bulmalısınız... Bir düşünsenize İzmir’e, Antep’e senede kaç kere kar yağıyor.

Mersin’i kutlamak gerek

Gelelim kıran kırana oynanan maçlara. Haftaya Mersin’de başladık. Hakan Kutlu’nun cezalı olduğu maçta Güney temsilcisi sayısız fırsata girdi, Ben Yahia’nın frikik golüyle güçlü rakibi Manisa’yi devirdi. Şanlıurfa yükselen formuyla zirve takipçisi Belediye’yle berabere kaldı. Son dakikada ofsayt gerekçesiyle verilmeyen konuk ekibin golüne de dikkat çekmek gerek. En coşkulu maçlardan birisi de Balıkesir’deydi. Kırmızı-Beyazlılar, 4’te 4 yapan Adana Demirspor’u fazla fırsat vermeden eli boş yolladı. Balkes’te erken oyundan alınan Lalawele’nin hocasına olan tutumu çirkindi. Zaten yönetim gerekli uyarıyı yapmış, sorun çözülmüş. Trabzon’daki düello da nefesleri kesti. 1461 2-0’dan gelerek müthiş bir geri dönüşe imza atıyordu ki İskender’in enfes golü maçın hakkını tayin etti. Barış Memiş yine ön plandaydı ama bunu devamlılık haline getirmesi gerek. 10 maç sonra kazanan Adana ile evinde rakiplerine göz açtırmayan Buca, Ordu, Samsun ve Denizli haftanın kârlılarıydı.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!