SEZONA BEDEL! - Tunç KAYACI

SEZONA BEDEL!


Bu hafta dananın kuyruğu bakalım Balıkesir de mi Şanlıurfa’da mı kopacak! Süper Lig’e ikinci bileti kimin alacağı belli olacak. Geçtiğimiz hafta çok şey konuşuldu, ama Kahramanmaraş’ta son sözü oyuna sonradan giren Burak  Çalık söyledi. Tecrübeli oyuncu öyle bir gol attı ki herhalde Balıkesirspor’a gönül verenler yıllarca unutamayacaktır. Golün hem dakikası hem de değeri paha biçilmeyecek nitelikteydi.

Spekülasyonlara cevap!

Maç öncesi spekülasyonlar vardı. ‘Niçin Kahramanmaraş bu maça tam kadro çıkıyor küme düşmüş bir ekip olarak?’ şeklinde... Aynı Kahramanmaraş’ın, Ordu’da aldığı beraberliği unutmamak gerek. Balıkesirspor’a bu haftaki son maçında alacağı bir beraberlik yetiyorsa bu sonucun değeri daha iyi anlaşılıyor. Ancak şu bir gerçek ki; sezon başından bu yana izlediğim Balıkesirspor’un ilk bakışta PTT 1. Lig’e yeni çıkmış bir takım olarak Play-Off’a kalması bile başarıydı. Buna yeterli diyebilirdik.

Herkesten çok istediler

Ancak ilk yarıdaki performansı öylesine güzeldi ki, ‘Sürekliliği olacak mı?’ diye düşünmeden edemedik. Hedefe ulaşmaya çok yakınlar ve önlerinde evlerinde oynayacakları sadece son bir maç kaldı. Başarıda birçok faktör var. Ama bana göre İsmail Ertekin ve yardımcısı Deniz Kolgu’nun müthiş bir performans mühendisliği gösterdikleri bir gerçek. Bu ikili o kadar şeffaf hareket ettiler ki, kötü zamanı kabullendiler, iyi dönemlerde ise asla rehavete kapılmadılar. Yönetim ise üzerine düşeni yaptı, her zaman sözünde durdu. İşte üst taraf böyle olunca sahadakilerin işi sadece mücadele ve kazanmaya kaldı. Balıkesirsporlu futbolcular da belki de birçok takımdan daha altkalibredeydiler ama herkesten çok istediler ve bugüne geldiler.

Mücadele etsinler yeter

Balıkesir’in Belediye maçındaki avantajı bana göre mücadele gücü. Kaybetmek akıllarının ucundan geçmiyor ve sadece bir puan yetiyor Kırmızı-Beyazlılar’a. Tabii ki, son maçlardaki trajik sonuçları düşünüp, itidalli olmak lazım.

Ordu bekleyecek

‘Orduspor’un şansı ne?’ derseniz; kısaca kazanıp rakibin kaybetmesini bekleyecekler.Yani ipler kendi elinde değil. Ne yazık ki  sezonun büyük bir bölümünde ipler hep Orduspor’un elindeydi ama İzmir’de Bucaspor’a kaybettikleri maçla bu şanslarını oldukça zora soktular

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!