RUHU OLAN KAZANIR! - Tunç KAYACI

RUHU OLAN KAZANIR!


Ankaraspor ilk yarıya göre daha kötü gitse de en güçlü aday. Belediye hakında da aynı şeyleri söylemek mümkün. Ordu ve Balıkesir gibi şehir takımları için olmazsa olmaz şey ruh... Makas daraldı, heyecan tavan yaptı. İşte haftanın öne çıkanları

Süper Lig yarışında makas daha da daraldı. Ancak hedefine ulaşacak 3 takımdan birine halâ garanti diyemiyoruz. Baksanıza sezon başının favorilerinden Ankaraspor’a. Başkent ekibi ligin ikinci yarısına iyi başlamadı ve kazansa da göz doldurmayan bir takım oldu. Oysa ligin ilk yarısında direkt kaleye giden ve tutulması zor bir takımdı. Ama ligin ikinci yarısında özellikle bariz savunma hatalarıyla dolu ve hırçın bir Ankaraspor izliyoruz. Tüm bu olumsuzlukları saymama rağmen Süper Lig’in en büyük adaylarından Leoparlar. Çünkü kadro olarak çok farklılar ve yetenekliler. Osman Özköylü’nün elinde önemli enstrümanlar var ve bunları kritik maçlarda iyi kullanırsalar ipi göğüslerler. Buna benzer görüşleri İstanbul Büyükşehir için de söyleyebilirim.

Yarış kızıştı

Öte yandan bir de bu iki takıma göre tam tersi görünümde; kadroları dar olmasına rağmen yarışı sürdüren ekipler var. Orduspor ve Balıkesirspor buna en iyi örnekler. Ama bu iki şehir takımının da en büyük kozları kuşkusuz ki iyi bir 12. adama sahip olmaları ve ruhları. Puan cetveline baktığımızda artık net olarak gördüğümüz resim; Süper Lig’e çıkacak 3 takımın şu anki ilk 6’dan olacağı yönünde. Manisaspor’un evinde Denizlispor’a yenilmesiyle tekrar kabaran Play-Off umudunun söndüğünü düşünüyorum. Peki ilk iki için Samsunspor ve Mersin İdman Yurdu’un bir şansı var mı? Bana göre var ama ipler rakiplerinin elinde. Kendi ellerinde değil. Yani bu iki takım maçlarını kazanacak ve rakiplerinin alacağı sonuçları bekleyecekler. Başka çareleri görünmüyor. Düşme hattında ise çok gergin haftalar bizi bekliyor.

Yolcular belli oluyor

4 takımın PTT 1. Lig’e veda edeceği bu sezonda alt sıralardarki takımların ligin bu periyodunda istedikleri futbolu sahaya yansıtmaları oldukça zor. Belki de onların kaderini ligin orta sıralarındaki rahat takımlar; Manisaspor, Bucaspor, Şanlıurfa, Adana Demirspor belli edecek. Hatta alt sıralardaki takımlar bir taraftan ligde kalma savaşı verirken bir taraftanda üst sıralardaki rakipqlere oynayacakları maçlarda alacakları sonuçlarla süper lig yarışınıda belirleyicisi olacaklar diyebilirim.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!