PTT HEYECAN LİGİ! - Tunç KAYACI

PTT HEYECAN LİGİ!


Lig iyice kızışıyor gerçekten... 
Bu hafta arası oynanacak karşılaşmalarla takımlar üst üste 3 maça çıkmış olacak. Bu seriden sezon sonuna dönük, bir takım ipuçları elde edebiliriz. Sezon başına göre bazı takımlar düşüş yaşamaya başladı. Tabii ki bunların belli sebepleri var; bazıları maddi, kimisi kadro darlığından olabiliyor. PTT 1. Lig’in flaş takımı Balıkesirspor içeride fırtına gibi ama deplasmanda kaybediyor. Aslında ilk sezonlarında normal görmek lazım. Baksanıza diğer iki yeni takım Fethiyespor ve Kahramanmaraşspor’a... Ligin dibinden kurtulmaya çalışıyorlar. O nedenle Balıkesirspor’un Süper Lig yarışında olması bence önemli. Sanırım Balıkesir devre arası gereken takviyeleri yapıp, kadro rekabeti yaratabilirse iç ve dış saha dengesini sağlar.

Ordu tutulmuyor

Karadeniz’de bu hafta zorlu bir 90 dakikaya şahit olduk. Aslında maç öncesi biraz da soru işaretleriyle dolu bir karşılaşma olacağı belliydi. Deplasman canavarı Orduspor, içeride zaman zaman zorlanan bir takımdı ve eski hocaları Yücel İldiz’in Adana Demirsor’u ile oynuyordu. Bu maç rakip için daha çok önemliydi. Çünkü Güney ekibi sezon başındaki planlarında Orduspor’un yerinde olmayı düşlüyordu. Ancak İldiz’in ekibi önemli isimlere sahip olmasına rağmen bir türlü savunma yapmayı beceremedi. Bu hastalık Ordu’da da sürdü ve kaybettiler. Orduspor ise transfer yasağı olan bir takım olarak işini garantiye alıp zirve keyfini puan farkını açarak sürdürmek istiyor.

Mersin’de işler karışık

Bu arada Mersin’de neler oluyor diye merak etmiyor değilim. Yıllardır 
kaynayan bir kazan gibidir Mersin İdman Yurdu. Kim göreve gelirse gelsin, kentteki kozmopolit yapı ve bölünmüşlük kulübe büyük zarar verir. Seçilen başkan daima yalnızdır ve bütün yük üzerine bırakılır, destek azdır. Yani yine geçmişte yaşanan travmalar sahnede. Siyaset ya da başkan destekli olmak bir yere kadar... Önemli olan maddi sakıntıları çözebilmek. Hakan Kutlu, son Adana Demirspor deplasmanında açık açık söyledi sorunları. Oysa bu kadro zenginliği ve kalitesiyle şu anda ilk ikinin içinde olmaları gerekirdi. Son 3 haftada sadece 2 puan almaları her şeyi anlatıyor. Neyse sözü fazla uzatmadan gözümüzü hafta arası maçlarına çevirelim. Çünkü hepsi birbirinden önemli... Haydi ekran başına...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!