PARAYLA SAADET OLMAZ! - Tunç KAYACI

PARAYLA SAADET OLMAZ!


Neredeyse her hafta bir hoca görevden ayrılıyor. Büyük bütçeli takımlar hayal kırıklığı yaşatıyor. Başarının sırrını ise zaten zirvedekiler anlatıyor. Önemli olan para harcamak değil, harmanı doğru yapmak.

Her yer toz duman... Süper Lig yarışında Belediyeler atağa kalktı. Yerel seçimlerden mi olsa gerek iki ekibin de başarılı performansları dikkat çekici! Şaka bir yana her ilin belediyesi var ve hepsi oy uğruna takımlarını destekleyecektir. Ama sonuçta iş sahada bitecek. Takımların başındaki teknik direktörlerin birçoğunun değiştiğini görüyoruz. İlk etapta değişiklikler olumlu gözükse de bence yapılması gereken sezon başındaki doğru seçimlerdir. Temeli iyi atıp, çatıyı da doğru kurarsanız işler istediğiniz gibi olur. Bugün zirvedeki takımlara bakın anlarsınız. Çok futbolcu almak, çok para harcamak başarı getirmez, yıllardır söylüyorum. Önemli olan harmanı iyi yapmak, sözünde durmak ve futbolcunun parasını gününde vermektir. 

Ankara iyi dinlenmiş

Haftanın maçlarında dikkat çekici sonuçlar vardı. Şanlıurfaspor’un evinde Ankaraspor’a kaybetmesi sürpriz değil, bana göre sürpriz skorun 4-0 olması. Reha Kapsal evinde seyircisi önünde çıktığı ilk karşılamadan böyle bir sonuç almayı aklının ucundan bile geçirmemiştir. Ama Kapsal ne olursa olsun bu takımı ilk yarı bitimine kadar yarışta tutmak zorunda. Ankaraspor ise milli maç arasının ardından bir de bay oldukları için 21 günlük boşluğu iyi geçirdiklerini belli ettiler farklı galibiyetle.

Yusuf Şimşek damgası

Bir başarı hikayesini de Denizlispor ile Yusuf Şimşek yazıyor. Adeta umutsuz vaka durumundaki takımı alıp üst üste 4. deplasmanını da kazandıran Şimşek, Tavşanlı’da 90 dakika 10 kişi oynadıkları maçı da 3 puanla tamamladı. Daha 10. saniyede stoperinin atılması ve yenik duruma düşmesine rağmen pes etmeyen Denizlispor’u kutluyorum. Haftanın bir başka başarılı ekibi Bucaspor’du. Yaşadıkları bunca krize rağmen Adanaspor deplasmanından galibiyetle evlerine döndüler. Kaptan Zafer bu zaferin mimarıydı. 

Balkes ayağa kalktı

Balıkesirspor kısa bir sendelemeden sonra tekrar sezon başındaki havasını yakaladı. Orduspor’u evinde deviren Balkesler, Trabzon’u da eleyerek mütevazi kadrosuyla ilk yarının takımı olmayı hak etti. Demirspor, gol yeme hastalığından kurtulamadı. Adanaspor ise, “Tam ayağa kalktı” derken üst üste aldığı yenilgilerle moral olarak çöktü. En büyük hayal kırıklığını Samsun yaşadı ve 3-0 önde götürdüğü maçı 5-4 kaybetti. Mersin’i aldığı tarihi galibiyetten ötürü de kutlamak gerek.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!