ORDU ve MERSİN'E ALKIŞ! - Tunç KAYACI

ORDU ve MERSİN'E ALKIŞ!


PTT 1. Lig'de ilk yarı geride kaldı. Planlamayı doğru yapan Belediyeler zirveyi kaptı. Balkes'in performansı hafızalara kazındı. Ancak zor şartlara rağmen başarıyı yakalayan Ordu, Mersin ve Manisa da alkışı fazlasıyla hak etti

Devre arası geldi çattı... PTT 1. Lig’de kıyasıya bir mücadele izledik. Zirvenin sahipleri belli gibi gözükse de ikinci yarıda sürpriz ataklar yapan takımlar görebiliriz. Şöyle bir sezon başına dönüp baktığımızda Ankaraspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ilk ikide olması hiç de sürpiz değil. Ama Balıkesirspor’un müthiş performansına şapka çıkartmamak mümkün değil. PTT 1. Lig’in yeni takımı diğer iki yeniden farklı olarak bir anda Süper Lig adayı oldu. Açıkça söyleyebilirim; ‘ilk yarının en başarılı ekibi kim’ derseniz Balıkesirspor’u gösteririm. 

Nedenlerine gelince; bir kent takımı olarak uzun yıllar alt liglerde mücadele etmiş olmaları. Ayrıca kadroya baktığımızda asla küçümsemiyorum ama bir çoğu alt liglerden tanıdığımız isimler. Üstelik tarihlerinde ilk defa oynattıkları yabancıların da takıma katkısı 10 numara. Balıkesirspor’da yönetim doğru işler yaparken, bir doğruları da İsmail Ertekin’le PTT 1. Lig’de de yola devam etmeleriydi. Sonuçta sözünün eri bir başkan, düzgün bir teknik adam ve inanmış futbolcular topluluğuyla başarı da geldi. Benim başarıyı irdelerken kriterlerim vardır. Bir takım, ‘hangi bütçeyle, hangi kadroyla?’ nerelerde ona bakarım. 

Ordu ve Mersin’e alkış

Puan cevtelinde tabloya baktığımızda Orduspor’a saygı duymak gerek. Süper Lig’den düştüler ve yepyeni bir kadroyla adeta bir dış saha canavarı oldular ve zirvede kaldılar. Bir başka başarılı ekip de Mersin İdmanyurdu. Onlar da aynı Orduspor gibi Süper Lig’den düştüler ama kadro zenginliğini korudular. Mersin’in sıkıntısı maddi oldu ve bir türlü bu sorun çözülemedi. Ama Güney ekibi Hakan Kutlu’nun yönetiminde her türlü zorluğu yenip yarışa tutundu. Tabii ki ilk yarıda bulunduğu şartlara göre Manisaspor’u Bucaspor’u sayabiliriz. 

Bir de hayal kırıklığı olanlar var. Öncelikle iki Adana takımı geliyor. Kurduğu kadroyla sezon başı herkesin favorileri arasında yer alan Adana Demirspor ve aynı kentin biraz daha düşük profilli takımı Adanaspor bir türlü taraftarını mutlu edemedi.

Hayal kırıklıkları

Bu iki ekibe Boluspor’u da eklemek mümkün. Yarenler bir türlü aradığı ritmi bulamadı. Yönetimsel ve teknik adam krizleriyle devreyi buldular. Söylenecek çok şey var ama yerimiz bu kadar. Şimdiden 2014 tüm takımlarımıza hayırlı olsun, herkese mutlu yıllar...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!