GURURUMUZ OLDULAR! - Tunç KAYACI

GURURUMUZ OLDULAR!


Berlin’de erken gelen Rakitic’in golü tempoyu da heyecanı da düşürdü. Cüneyt Çakır açısından bir şanstı. Finalde bizi temsil eden Çakır’a İtalyanlar yakın markaj denediler ama başarılı olamadılar.

Gerçekten Barcelona’nın orta alandaki baskısı-gücü, Juventus’u çaresiz bıraktı ve bol bol faul yaptılar. Bu faulleri de Cüneyt Çakır affetmedi. Cüneyt Çakır için bir tek 35’te Juventus hücumunda Mascherano’nun ceza alanına girme çabasında maruz kaldığı faule ‘devam’ kararı vermesi tek kusuruydu diyebiliriz ilk yarıda. İkinci yarı Juventus golü bulup beraberliği yakalayınca maça da tempo geldi. Barcelona golü yedikten sonra futbol olarak oyundan düştü ve Juve etkili ataklar yaptı. Ancak Messi baktı maç sıkıntıda, sazı eline aldı ve Suarez ile tekrar öne geçen taraf Barcelona oldu. Çakır tüm saha içi baskıya rağmen soğukkanlıydı.

Özellikle Neymar’ın attğı 3. golü yardımcısı Hüseyin Göçek’in uyarısıyla iptal etmesi itirazlara rağmen doğruydu. Barça’nın kalitesi ise bir başkaydı. 77’de İniesta çıktı, Xavi girdi. Luis Enrique ikisini de alkışlattı. Noktayı ise Neymar’ın golü koydu. Xavi’nin vedası da böyle bir finalde olmalıydı! Güzel bir futbol gecesinde dünyanın iki markası, ünlü yıldızlarıyla finale yakışan bir mücadele gösterdiler. Bu finale de, bizim yıldızlarımız Çakır ve yardımcıları başarılı yönetimleriyle büyük renk katıp, gururumuz oldular.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!