GÜNDEM SEÇİMLER! - Tunç KAYACI

GÜNDEM SEÇİMLER!


İkinci yarıya baktığımda, bir şeye dikkat çekiyorum; yerel seçimler... Futbol popülizmi mutlaka yerel seçimlerde olacaktır ve PTT 1. Lig'de takımı olan her siyasi parti elinden gelen desteği yaparak oy avına çıkacaktır, bu da takımlara yarayacaktır.

Süper Lig yarışında aktörler yavaş yavaş belli olmaya başladı. Puan cetveline bakarak yorum yapmayı sevmem. Üstelik konu PTT 1. Lig ise... Çünkü her takımın birbirini yenebilecek güçte olduğu gerçeğinden yola çıkarsak puan cetveli her zaman yanıltabilir. Zirveye de baktığımızda iki Belediye takımının gücü ortada. Bunlara Orduspor, Balıkesirspor gibi heyecanlı kentleri katarsanız yarışın manzarası daha net görünür. Ancak benim ligin ikinci yarısına baktığımda, bir şeye dikkat çekmek istiyorum; yerel seçimler... Futbol popülizmi mutlaka yerel seçimlerde olacaktır ve PTT 1. Lig’de takımı olan her seçim bölgesi elinden gelen desteği yaparak oy avına çıkacaktır. Bu faktörden de ister istemez Belediye kimlikli takımlar değil,  şehir takımları faydalanacaktır. 

Ordu alarm verdi

Geçtiğmiz haftanın sürpriz sonucu Başkent’ten geldi. Ankaraspor deplasman canavarı Orduspor’u 4-0’la geçti. Kadro olarak Ankaraspor’un Orduspor’u yenebilecek güçte olduğunun altını çizelim ama bu farkı açıkçası ben de beklemiyordum. Ama 90 dakikaya bakarsak Orduspor’un yediği 4 golün 3’ü gerçekten savunmaya yakışmayacak cinstendi. Böyle goller yerseniz yenilgi kaçınılmazdır. Büyükşehir ise son dakika golüyle Trabzon’dan mutlu döndü. 1461 Trabzon karşısında zaman zaman zorlanan konuk ekip önemli bir dış saha galibiyeti aldı.

Balkes hız kesmiyor

PTT 1. Lig’e bu sezon çıkan Balıkesir, gerçekten mütevazi şartlarda büyük işler başarıyor. Bravo İsmali Ertekin’e ve ona destek veren yönetime. Bir alt ligden çıktıkları kadroya vasat takviyeler yaptılar ve takım oldular. Yarışın içinde tutunmayı başardılar. Şanlıurfaspor bu iç saha sorununu çözemezse işi zor. Reha Kapsal’nın kısa olan devre arasını çok iyi değerlendirmesi ve çok iyi de transferlerle bu kadroyu revize etmesi gerekiyor. Kazanan Mersin İdman Yurdu’nda ise sorun saha içi değil saha dışı. Güney ekibi tam tersi kadroyu koruyup maddi sorunları hallederse Süper Lig’e dönmesi hiç de hayal değil.

Kim düşecek?

Samsun’da olaylı ve kırmızı kartların havada uçuştuğu bir 90 dakika izledik. Ege ekibi cezalı golcüsü Perovic’i çok aradı. Samsun’da ise transferi çok tartışılan Adilovic attığı iki golle galibiyetin mimarı oldu ve eleştirilere en güzel cevabı verdi. Ligin alt sıralarına bakarsak aynı zirve gibi orada da büyük savaş olacak. 4 takımın PTT 1. Lig’e veda edeceği bu sezon kimin düşeceğine karar vermek çok zor.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!