CEHENNEM LİGİ! - Tunç KAYACI

CEHENNEM LİGİ!


PTT 1. Lig’de işler her geçen gün biraz daha kızışıyor. Zirve yarışında kopmalar yaşanmaya başladı. Ancak benim bugüne kadar yaşadığım tecrübelerime göre ilk 2 içinde bir sürpriz olabilme ihtimali öngörüyorum. Ankaraspor şu anda lider ama maç fazlasıyla. PTT 1. Lig’in gizli lideri ise Orduspor. Karadeniz ekibi tüm maddi sıkıntılarına, transfer yasağına rağmen yarışı bırakmıyor. Bu hafta da Manisa’da, ligin en zorlu deplasmanlarından birinde çok kiritik bir galibiyet aldılar. Bu 3 puanın değeri sezon sonunda daha çok anlaşılacak. Başkan Tahsin Türkmen ve teknik direktör Erkan Sözeri ikilisi üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Biri içeride biri dışarıda müthiş bir uyumla takımı taşıyorlar Süper Lig’e doğru.

Anıl futbolu düşünsün

Çok konuşulduğu için Anıl olayına da kısaca değinmek istiyorum. Bu ligin en önemli oyuncularından biri olmak, Anıl’a her türlü hareket serbestliğini tanımaz. Adı üzerinde; futbol takım oyunu. O zaman 10 kişi otursun. Tek başına çıksın Orduspor’a maç kazandırsın. Her şeyden evvel arkadaşlarının emeklerine saygısızlık yaptı. Hocasına karşı tavrı konusunda, duyduklarımdan sonra çok üzüldüm inşallah bir an evvel aklını başına alır ve sadece futbolu düşünür. Ankaraspor’a gelince; Fethiyespor yenilgisinin altyapısını hazırlamışlardı bundan önceki oynadıkları olumsuz futbolla. Güzel taraf teknik direktör Osman Özköylü’nün bunun farkında olması. Her takım zaman zaman sezon içinde böyle düşüşler yaşar, normaldir. Ama Ankaraspor yine de bu kadrosuyla işi Play-Off’a bırakmamalı diyorum. Fethiyespor gerçeğinin de altını çizelim.

Mucizenin adı Fethiye

Tam bir Engin İpekoğlu mucizesi bana göre. Bir takımı bu kadar kısa sürede bu noktaya taşımak bir teknik adam başarısıdır, fazla söze gerek yok. Diğer maçlara baktığımızda; artık lige havlu atmak üzere olanları görmeye başladım. Adana Demirspor ve Şanlıurfaspor için kritik haftalar geldi. Ya tamam ya da devam maçlarına çıkacaklar. Çünkü ilk 6 potasıyla puan farkı ortada. Onlara yetişme, ön grubu yakalayabilme kredileri bitti denebilir. Alt bölge, yani son 4 ise tam bir cehennem. Boluspor ve Adanaspor toparlanmazsa futbolun acımasız yüzünü yaşarlar benden söylemesi. Son haftalara kadar ateş hattında büyük bir kapışma yaşanacağı kesin.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!