BUNUN ADI HAKSIZLIK! - Tunç KAYACI

BUNUN ADI HAKSIZLIK!


İlk mağlubiyetini alan Antalyaspor Teknik Direktörü Engin Korukır'ın gönderilmesine şaşırmıştık. Bu hafta da Alanyaspor'a unutulmaz başarılar yaşatan Mehmet Altıparmak'la yollar ayrıldı. Yani bir hocaya daha büyük haksızlık yapıldı.

PTT 1. Lig’de zorlu bir haftayı geride bıraktık... Bıraktık ama bir teknik direktör daha takımıyla yollarını ayırdı. Alanyaspor’da bana göre büyük işler yapan ve mütevazı bir kadroyu PTT 1. Lig’e taşıyan Mehmet Altıparmak’ın, yönetim kurulu toplantısı sonrası görevine son verildi. Bence Alanyalı yöneticiler bu kararı almadan önce geriye dönüp bir bakmalıydılar. Çünkü Alanyaspor’u, Türkiye’nin gündemine oturtan biri varsa Mehmet Altıparmak’tı. Tecrübeli hoca, ekibiyle birlikte başarıyı yakalarken biraz da mütevazı davrandı. Oysa PTT 1. Lig’e çıktıktan sonra daha güçlü bir kadro istemeliydi ki kıymetli olsun. 

Yöneticiler anlayışsız

Maalesef futbolumuzda yöneticilere karşı anlayışlı olanlara yardımcı olanlar, makbul hoca olmuyor. Mehmet Altıparmak, Alanyaspor’la 50 maçta sadece 7 mağlubiyet almış. Bu müthiş istatistiği bir kenara bırakalım. Sezona çok iyi giriş yapan Alanyaspor’da hedef ligde kalmak değil miydi? Herhalde başarılı sonuçlar ve ‘hoca nasıl olsa geçen sezon bir alt ligde yaptığını yine yapar’ düşüncesi birilerini fazla havaya sokmuş olmalı ki alınan kötü sonuçlar hazmedilemedi. Uzun lafın kısası; ben Mehmet Altıparmak’ın avukatı değilim ama bu ligleri yıllardır takip eden birisi olarak hocaya kesinlikle haksızlık yapıldığını düşünüyorum, ‘bunu hak etmedi’ diyorum.

Doğan’ın işi zor

Hocaları konuşuyorken Orduspor’dan bahsetmemek olmaz. Karadeniz ekibinde Ziya Doğan dönemi başladı. Uzun süredir görev almayan, futboldan uzak kalan Doğan’a önce ‘hayırlı olsun’ diyelim. Bu ligde daha önce çalışmış ve Konyaspor’u Süper Lig’e taşımış bir teknik adam olarak bu defa işinin hiç de kolay olmadığının altını çizelim.

Önce bir görelim

Oldukça sıkıntılı bir kulüp ve maddi sorunlardan ötürü eldekilerle yetinmek zorunda Ziya hoca. Daha önce Diyarbakırspor’da çalışırken de kulüp borçlar nedeniyle çok zordaydı. Yani bu tür sorunlu kulüplerin ruh halini bilen bir isim. Ancak şimdi takım son sırada ve taraftarın hocadan beklentisi yüksek. Savaşçı ve inatçı yapısıyla zorlu bir göreve soyunan Doğan bir anlamda takımla birlikte ‘ben buradayım’ demek istiyor. Ziya Doğan’ı ve onun Orduspor’unu izleyelim, sonra yorum yapmak daha gerçekçi olur...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Tem

O SEN BU SENE GİBİ!

22Oca

RİZE'NİN DİRİLİŞİ!

23May

EKOL OLUŞMAYA BAŞLADI!

05Nis

SESSİZ KAÇIŞ!

23Mar

KONYASPOR TARİH YAZDI!