BİR BAYRAKTIR ELAZIĞSOR! - Suat KENÇ

BİR BAYRAKTIR ELAZIĞSOR!


Ne olur onu göklerden indirmeyelim bir markadır, semboldür Elazığ’ı dünyada temsil eden en önemli aktivitedir. Bordo Beyazımız nasıl ki Alacakaya’dan çıkarılan Harput vişnesi mermerimiz Elazığ’ın bir markası temsilcisi ise yurt içinde yurt dışında Harput vişnesi Elazığ’a çağrışım yapıyorsa bordo beyazlı aynı renkteki formada Elazığ ilini temsil eden bir marka ve değerdir.

Düşmeyi hak etmediği süper lig de basit ve ucuz hatalar neticesinde maalesef PTT birinci lige düşmüştür veya düşürülmüştür. Elazığ Spor sadece basit bir futbol olayı değildir sadece bir spor müsabakası hiç değildir bu ili her platformda temsil eden Türkiye gündemine Elazığ’a taşıyan Türkiye’de her platformda Elazığ’ı gündeme getiren bir olgudur. Futbol bacasız sanayi resmi kültür elçisidir. Yüzlerce TV kanalı ve gazete sahifelerinde gündem bulan bir aktivitedir. Ülke gündemini belirleyen bir organizasyondur. İşte başlamakta olan dünya kupası adı, sanı olmayan ülkeleri dünya gündemine taşıyacaktır. İşte Brezilya birçok sanayi dalında üretimi ve markası olmasına rağmen dünyada futbolu ile gündemdedir. İnanın katrilyonlar verse bu tanıtımı ve reklamı yapması mümkün değildir.

Ülkemize dönersek Trabzon Spor Trabzon ili küçük ve mütevazı olmasına rağmen yaklaşık kırk yıldır Türkiye gündemine oturmuş gündemi belirlemektedir. Trabzonlu futbol hocaları ve teknik heyetleri Türkiye’nin cirit atmakta ve ekmeklerini kazanmaktadırlar. Futbolun yanında ticaret ve siyasette de Türkiye de etkin bir rol oynamaktadırlar, ama inanın lokomotifleri Trabzon spor dur biz ne yapıyoruz Trabzon Spor ile aynı tarihte sahneye çıkmış olsak bile, süper ligden düşerek sahnedeki yerimizi kaybetmiş durumdayız gün eleştiri zamanı değil gün birlik ve dirlik zamanıdır gelin bir olalım birlik olalım Elazığ Sporu düştüğü yere geri döndürelim yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilmelidir, Elazığ Harput insanı’ da yiğittir düştüğü yerden kalkmasını da becerir.

O yüzden eğriler doğruları kendi aramızda konuşup halledelim ama Elazığ Sporu el ele vererek düştüğü yerden kaldırarak layık olduğu yere geri gönderelim.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Oca
16Haz

BİR BAYRAKTIR ELAZIĞSOR!

09Ağs

ŞEHİR VE FUTBOL

16Tem

ŞİKE VE CEZA

24Haz

YETENEKLERİ ERKEN KEŞFEDELİM