YAŞATMAMIZ GEREK! - Coşkun KAMAÇ

YAŞATMAMIZ GEREK!


Maçtan ziyade, Sedat Karataş başkanlığındaki yönetimin üç önemli başarısını konuşmak gerek.

İlk’i; sezon başında kulüp lisansıyla ilgili yaşanan sıkıntılar atlatıldı ve bu lisans alındı.

İkincisi; 12 puan silme cezası alan kulüpte pes edilmeyerek 6 puanın geri iadesi sağlandı.

Üçüncüsü de; iki dönemdir devam eden transfer yasağı nihayetinde kaldırıldı ve bordo beyazlı ekibimiz ara dönemde transfer yapabildi.

Kısıtlı kadrosuyla büyük işler yapan ancak alternatif oyuncu sıkıntısı yaşayan Elazığspor, ara transferde 7 oyuncusunu kadrosuna katarken, bunlardan Cajic, Youssef ve Timur Bayram’dan Şanlıurfaspor maçının ikinci yarısında faydalanabildi.

Bu nedenle Şanlıurfaspor karşısına Kalede Serdar, savunmada Onur, Murat Kalkan, Mehmet ve Hakan Bilgiç’i tercih eden Bayram Bektaş, Binya’yı tek ön libero olarak görevlendirirken, Berk, Çağrı, Traore ve Tom’u da orta alana monte etti.

Takımdan gitmesine kesin gözle bakılan Lamjed ise ileri uçta takımın gol ümidi olarak görev yaparken, belki de veda maçını oynadı?

Soğuk havaya aldırış etmeden gelenlerin keyifli bir maç izleme arzusu; pozisyon dahi bulamayan her iki takımın ilk yarıdaki hayal kırıklığı oldu adeta.

İkinci yarıda oyuna giren yeni transferlerden Bosnalı Cajic, oyun disiplininden kopmadan görev adamı oluğunu gösterirken, Youssef de Elazığspor’un sol tarafına hareketlilik getirdi ve sorumluluk almasıyla dikkat çekti.

Ancak Timur Bayram; oynadığı bölgenin aranılan ismi olamadı ne yazık ki…

Eleştiri ve övgü için henüz erken olsa da, asıl merak edilen; Lanre Kehinde’nin Elazığspor’un beklediği golcüsünün olup- olmayacağıdır?

Mükemmel fiziğiyle dikkat çeken ve Elazığ’a iddialı gelen Kehinde’nin yanına çabuk karar verebilen, teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu monte edildiğinde çok can yakacağımızın bilinmesini isterim.

Dışarıdan alınmazsa şayet bu özellikte bir oyuncu, Adem Alkaşi’nin gelmesiyle Hakan Bilgiç’in Kehinde’nin yanında oynatılmasının en mantıklı karar olacağı düşüncesindeyim.

***   ***   ***

Salı günü Galatasaray’la oynanacak Ziraat Türkiye kupası maçının iddiamız olmamasına rağmen bizim için çok büyük önemi var.

Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin’in ailesine verilecek maçın gelirinin Elazığ’a yakışır bir şekilde olması için tribünlerin dolması gerek…

O Fethi Sekin ki; beylik tabancasıyla makineli silahlara karşı gelen, hainlere meydan okuyarak yüzlerce insanın hayatını kurtarıp Şehadet şerbetini içen…

Kahraman… Ülkemizin-şehrimizin gururu… Sembol isim…

Yaşatmamız gerek!..

Tıpkı Elazığspor gibi…

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI