SÜRE?.. - Coşkun KAMAÇ

SÜRE?..


Sezona Akhisar Belediyespor mağlubiyetiyle başlayan Elazığspor’un ilk kez seyircisiyle buluşacağı KDÇ.Karabükspor maçında gerek ortaya koyacağı futbol, gerekse de alacağı skor; spor kamuoyunda merak konusuydu…

Çünkü ligin ilk haftasında ortaya koyduğu oyun ve sergilediği performansla süper ligin en zayıf halkası olarak gösterilen Elazığspor’un performansından memnun olmayan bir kesim de, Elazığlı sporseverlerdi.

Öyle ki, tribünlerin dolacağını hayal ettiğimiz Elazığ Atatürk stadyumunda adeta yalnızları oynayan bordo beyazlı oyuncular, seyircisinden mahrum bir görüntüyle çıktıkları KDÇ.Karabükspor karşılaşmasında oyun anlamında umut vaad eden görüntü çizmese de, mücadele yönünden oldukça başarılı bir performans ortaya koydular.

Sorunlu oyuncu Bilica’yı izinden geç dönmesi nedeniyle tribüne gönderen Norveçli hoca Sollied, Aydın’ı da hazır olmadığı gerekçesiyle maç kadrosuna almadı.

Buna rağmen 1-2 antrenmanla hazır hale getirilen (!)  Youssouf Hadji’nin 23. dakikada sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kalmasıyla, antrenmansız olan bu oyuncunun alelacele maça çıkartıldığına inandık.

Geçen sezon Elazığ’da kader maçına çıkan Elazığspor ve KDÇ.Karabükspor, bu kez farklı hedeflerle karşı karşıya geldiler.

Geçen sezonki kadrosundan oynayan 9 oyuncusunu bırakmayan, Tolunay Kafkas’ı teknik direktörlüğe getirdikten sonra da yaptığı nokta transferlerle bu sezon üst sıraları hedefleyen KDÇ.Karabükspor’a karşın Elazığspor; transferde isabet sağlayamaması ve beklentilere cevap verememesi nedeniyle geçen sezonki görüntüsünden farklı değildi.

Üstelik cezalı kaleci Ivesa ile birlikte haklı olarak kadroya alınmayan Bilica ve henüz hazır olmadığı teknik direktör tarafından açıklanan Aydın’dan yoksun olarak sahaya çıkan Elazığspor, ilk yarıda kalesinde önemli tehlikeler görürken, kaleci Zülküf’ün çabukluğu, önsezisi ve becerisiyle mutlak pozisyonlara gol izni vermedi.

Ancak daha maçın başı sayılabilecek bir dakikada Adem’in Lualua’dan acemice yediği çalımlar sonrasında çok basit bir gol yiyen Elazığspor, yapılan transferler içerisinde en yararlı olacağını gösteren Serdar Özkan’ın kişisel becerisiyle eşitliği sağladı ve ilk yarıda belki de farklı mağlup olarak gideceği soyunma odasına, 1-1’lik eşitlikle gitti.

Kaçırdığı goller sonrasında oyundan düşen KDÇ.Karabükspor’a karşı Elazığspor; ikinci yarıda daha derli toplu ve golü isteyen bir görüntüyle sahada yer almasına rağmen, 64. dakikada Erdem’in elini-kolunu sallayarak attığı golde, savunmanın ve kaleci Zülküf’ün müdahalede geç kalmasının rolü büyüktü.

Akhisar’daki tutuk oyununun aksine KDÇ.Karabükspor karşısında Elazığspor’un hücum gücündeki en etkili oyuncusu olan Serdar Gürler’in 80. dakikada ceza alanında Nicolas’ın tartışılabilecek müdahalesi sonucunda kazandığı penaltı sonrasında Sane’nin golüyle eşitliği sağladı ve oyunsal anlamda olmasa da, mücadele yönünden emeğinin karşılığını almış oldu.

Santrfor bölgesine yine geçen sezon olduğu gibi bu sezon da oyuncu almakta geciken Elazığspor, Yousouf Hadji ve Luke Moore gibi tecrübeli oyuncuları almasına rağmen, bu oyunculardan idman ve maç eksikliği nedeniyle şimdilik pek fazla verim alamayacak gibi…

Şu anda transferi gerçekleşmekte olan 2-3 oyuncunun gelmesiyle de Elazığspor, erken girdiği transferde pek fazla başarılı olamadığı için, nokta atışlarını şimdi gerçekleştiriyor.

Teknik direktör Troid Sollied ve kulüp başkanı Selçuk Öztürk’ün maç sonunda “ancak 10 ila 12. haftalarda hazır oluruz” açıklamaları da, geç katılan transferlerin hazır hale gelmesi için, verilen “süre”yi gösteriyor.

 

 

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI