SAHİPSİZ ELAZIĞ - Coşkun KAMAÇ

SAHİPSİZ ELAZIĞ


Zorlu maçlara girilmeden önce oynadığı Boluspor ve 1461 Trabzon karşılaşmalarından toplamda ancak 1 puan çıkartabilen Elazığspor, evinde oynadığı G.Antep BŞ. Belediyespor mücadelesinden de 2 puanı son saniyede bıraktı ve 1 puanla yetindi.

Oysa 9 puan alınarak bir seri yakalayıp hedefe çok daha yaklaşmışken, bu mücadelelerden bireysel hatalar sonucu kaybedilen 7 puan; Elazığspor’u ilk 6 mücadelesinden de alıkoyacak gibi…

1461 Trabzon karşılaşması sonrasında karar aşamasında olduğunu belirten ve bu kararını “devam” ederek veren teknik direktör Ogün Temizkanoğlu, kendi hataları için de bir karar vermek zorundadır.

Çünkü, zaten sayısal olarak yeterli olmayan bir futbolcu kadrosuyla çalışan Ogün hocanın, Trabzon maçı sonrasında, “kalacaksam Elazığspor’a faydalı oyuncularla devam etmek isterim” açıklaması; tamamen futbolcuları taraftarın önüne atma söylemidir aslında.

Bu tür açıklamaları yapmak yerine, teknik kadrosuyla oturup konuşarak, tercihlerde daha etkin kararlar alınması ve bir sonraki maça bu tercihlerini kullanması daha doğru bir karar olurdu Ogün hoca için.

Ama böyle olmadığını bir kez daha gördük G.Antep BŞ. Belediyespor karşılaşmasında.

İç sahada ve mutlak kazanılması gereken bir mücadelede Traore’nin cezası nedeniyle oynamaması nedeniyle, yerine Murat Kayalı tercihi ve son haftalardaki hatalarıyla Onur’un yerine Murat Kalkan tercihi “doğru” olsa da, Halil’in yerine Berk, Lamjed’in yerine Mesut tercihleri “yanlış” kararlardı.

Çünkü iç sahada ofansif gücü yüksek 11 tercihini oyunun ancak son çeyreğinde görebildik.

Etkisiz Mesut’la yer değiştiren Lamjed ve sahada gezinmekten başka bir şey yapmayan Berk’in yerine son dakikalarda da olsa oyuna giren Halil’in hücum zenginliği kattığı Elazığspor, maçın bitimine dakikalar kala Halil’in asistliğinde Tom’la öne geçti.

Golden sonra da rakip kalede daha fazla gözüken Elazığspor, M’boussy’nin sağ çaprazdan kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda gollük şutunu kaleci Adam’ın kornere çelmesi; bordo beyazlı ekibimizin şanssızlığıydı.

Ancak en az 4 dakikanın ilave edileceği maçın 94. dakika 15. saniyede kalesinde golü görmesi de tecrübesizliğini eseriydi.

Zira, “bitti-bitecek” denilerek gözlerin hakemde olduğu son saniyelerde topu gezdirerek vakit kazanmak yerine halâ hücum etme anlayışı, ne yazık ki pahalıya mal oldu Elazığspor’a…

Başta kaleci Çağlar ve savunmada Mehmet Yiğit ve Hakan Bilgiç’in’in müdahale edemediği topu göğsüyle filelere gönderen Foxi, “ilk 6” mücadelesinde her iki takıma da yaramayacak 1’er puanın alınmasına katkı sağladı.

İtirazlar, yakınmalar boşuna olsa da, her türlü olumsuzluğa rağmen takımlarını desteklemek için tribüne koşan az sayıdaki vefakâr taraftarların gözleri yaşlı ve çaresiz bir şekilde “Sahipsiz Elazığ” diye bağırmaları yüreğimizi dağladı.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI