MUCİZE GEREK… - Coşkun KAMAÇ

MUCİZE GEREK…


Spor Toto Süper ligde ligin bitimine 4 hafta kala, düşme hattındaki rakibi Erciyesspor’a karşı 1 puan önde çıkılan Galatasaray maçı Elazığspor’un bir yerde kaderi oldu.

Bilet fiyatlarının yüksek olmasıyla boş tribünler önünde oynanan karşılaşmada Galatasaray da tanınmaz halde kötü olunca, sezonun en fazla gol pozisyonu üretilen karşılaşmasında Elazığspor ne yazık ki gol atamadan maçı tamamladı.

Maç boyunca 14 korner kullandık.

Bunun en az 10’u ikinci yarıda geçekleşti.

Elazığspor tüm yüksek toplarda etkili oldu.

Çok da net gol pozisyonları bulduk.

İlk yarıda Sane’nin kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyona mı yanarsınız, yoksa Batuhan’ın son anda Muslera tarafından kornere çelinen şutuna mı?..

İkinci yarıda Tello’nun kale direğinde patlayan jeneriklik şutunda mı heyecanlanmadık, yoksa  Batuhan’ın kale alanında çerçeveden içeri sokamadığı kafa şutlarına mı?..

İlk yarıda Marvin’in uzaklaştırmak isterken ceza alanı yayı üzerine gönderdiği serseri topunun pozisyon olarak olgunlaşmasıyla yine talihsiz bir gol yedik.

Serdar Özkan’ı dışlayan Okan Buruk’tan sonra alacakları için TFF’ye başvurduğu gerekçesiyle yönetim kararıyla kadro dışı kalan Serdar Gürler’den yoksun çıkılan maçın mağlubiyetle tamamlanması; teknik ve yönetimsel hatanın eseridir.

En fazla kanat organizasyonu bulduğumuz karşılaşmada kanatlarda oynayan Serdar’ların kadro dışı kalması; takıma vurulan en büyük “ihanet damgası” olmuştur.

Galatasaray karşısında alacağımız 1 puana bile üzülecekken, kaçan mutlak galibiyet; kalan son 3 karşılaşma öncesinde Elazığspor’un ligde kalma şansını oldukça azalttı.

Dışarıda umutsuzluğun sürdüğü Elazığspor’da içeride ise yaşanan huzursuzluk artık ayyuka çıktı.

Gurbetçilerin ayrı, yabancıların ayrı telden çaldıkları takımda yerli oyuncuların sayısal azlığı da yangını söndürmeye yetmiyor ne yazık ki?..

Son Galatasaray maçında Deniz Yılmaz ve Onur Ayık’ın performanslarını sorgulamak gerekirken, ortaya koydukları mücadelenin utanç verici olduğunun da altını çizmek gerek.

Son haftalara girilirken halâ “para para” diye performanslarının altında kalanlar gün gelecek; yükledikleri sorumluluğun altında ezileceklerdir, unutmasınlar!..

Son 3 haftaya girilirken, 2 puan ve ikili averajda avantajı rakibi Erciyesspor’a kaptıran Elazığspor’un alacağı 9 puan da kalması için yetmeyebilecek.

Avantajımız devam ederken bunun kıymetini bilemedik, ipleri Erciyesspor’un eline verdik.

Duayla mı olur, puanla mı olur bilinmez ama, bu saatten sonra ligde kalmak için; yüce Allah’ın mucizesi gerekecek…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI