HOCA İSTİKRARSIZLIĞI… - Coşkun KAMAÇ

HOCA İSTİKRARSIZLIĞI…


Giresunspor maçıyla başlayan Elazığspor macerasını Erciyesspor maçıyla noktalayan teknik direktör Coşkun DEMİRBAKAN, halen Elazığspor’dan elini çekmeyen eski sportif direktörün kıyağıyla geldiği bordo beyazlı ekipte 5 karşılaşmada 1 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyetle ancak 6 puan kazandırabildi takımına…

Toplamda kaybedilen 9 puanın yanı sıra liderliği de elden giden bordo beyazlı ekibimizin son şansı olan ilk 6 mücadelesinden de düşmemesi için şimdi yeni bir teknik direktör arayışları başladı.

Daha takımı tanımadan çıktığı Giresunspor maçında 2-0’dan 2-2’lik beraberliğin yakalanmasının ardından Denizlispor maçındaki 3-1’lik galibiyetle adeta göklere çıkartılan, B ve C plânlarıyla “farklı” teknik adam profili çizdiği öne sürülen DEMİRBAKAN niye gönderildi, hiç düşündünüz mü?

Teknik adamlığı demode olmuş, futbolcusuyla diyalogu kopmuş, asosyal bir kişinin ancak torpille gelebileceği Elazığspor’daki ömrü de beklediğimiz gibi kısa sürdü.

Erciyesspor maçında saha kenarından oldukça gergin ve sinirli görünen Coşkun DEMİRBAKAN’ın muhtemel bir puan kaybında gönderileceği açık bir şekilde belliyken, saha içerisindeki dizilişte yaptığı hatalar sonucunda da sonunu kendi hazırladı.

Y.Malatyaspor yenilgisiyle ilk 2’den uzaklaşan, Erciyesspor maçından alacağı 3 puanla ancak bu hedefini yeniden yakalama şansı olan Elazığspor’un hücumda yaşadığı sıkıntıları bilen DEMİRBAKAN, takımın fizik olarak hazır santrforu M’boussy’i yine sol önde oynatırken, ağır ve hata yapmaya müsait Erciyesspor savunmasını çabukluğu ve sürati ile yıpratacak Halil’i de yedek soyundurarak yanlışına devam etti.

Uzun bir aradan sonra ilk 11’le yeşil sahalara dönen Murat KAYALI’yı alışık olduğu ve yıllarca oynadığı ön libero mevkii dururken forvet arkası oynatmak da DEMİRBAKAN’ın dersine çalışmadığının göstergesiydi.

Maç boyunca en fazla ofsayda düşen M’boussy’e kimse kızmasın. Maçlarda en fazla ofsayda düşenler kenarlarda oynayan oyunculardır.

Kaldı ki bu bölgede oynamaya alışık olmayan M’boussy’den ekstra işler beklemek de fazla iyimserlik olsa gerek.

Yıllarını futbola vermiş bir hocanın; Halil’i solda, M’boussy’i ortada ve Tom’u da sağda oynatması gerekirken, Traore’yi forvet arkasında oynatarak hücum zenginliğinde üstünlüğü ele alması varken, Segbefia’nın yanına da forvetle pas trafiğini sağlayacak Murat KAYALI çekilmeliydi.

Faullerin ve ofsaytların fazla olduğu mücadelenin daha ilk dakikalarında ceza alanında rakibine istem dışı da olsa vurduğu dirsek; Mehmet Yiğit’in Giresunspor maçında yaşadıklarından halâ ders çıkartamadığıydı.

Maçın 2. yarısında kalesinde en az 5-6 pozisyon veren ve tarihi farktan kurtulan Elazığsporlu futbolcular alınan 1 puana şükrederken, kaleci Serdar’ın burnunun dibinden topları dışarı atan Erciyessporlu futbolcular kaçan 2 puana adeta isyan ettiler.

Adeta deneme tahtasına dönen Elazığspor’da sezon başından buyana Bayram BEKTAŞ 11, İbrahim ÜZÜLMEZ 6 ve son olarak Coşkun DEMİRBAKAN teknik direktör olarak ancak 5 hafta kalıp, takımdaki hoca istikrarsızlığını devam ettirdiler..

 

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI