ES'Tİ AMA GÜRLEYEMEDİ! - Coşkun KAMAÇ

ES'Tİ AMA GÜRLEYEMEDİ!


Bir hafta önce Ümraniyespor’a beklenmedik bir şekilde mağlup olunca koltuğu sallanan ancak katıldığı Maraton programımda “niye istifa edeyim, Elazığspor’da daha yapacak çok işim var” diyerek görevine devam eden Elazığspor teknik direktörü Bayram Bektaş için de zor maçtı Eskişehirspor karşılaşması…

Farklı Manisaspor mağlubiyeti sonrasında Alpay Özalan’la yollarını ayıran ve Mustafa Denizli’yi göreve getiren Eskişehirspor karşısında alacağı sonuç merakla beklenen bordo beyazlı ekibimizde cezalı Onur’un yerine Murat Kalkan savunmanın solunda zorunlu olarak oynarken, bu oyuncudan boşalan savunmanın göbeğinde ise Ozan görev yaptı.

Bayram Bektaş’ın bir türlü vazgeçmediği adaşı Timur Bayram ise bu kez hocasından kesik yerken, Kehinde’nin arkasında ise Diarra görev yaptı.

Kendisi gibi yaralı Eskişehirspor karşısında Çağrı’yla birlikte Traore’yi “çift önlibero” olarak oynatan Bayram Bektaş, belli ki rakibi takımın en diri ve fizik olarak güçlü oyuncularıyla önde durdurma düşüncesindeydi.

Ancak gerek Berk’den, gerekse de Youssef Yeşilmen’den istediği verimi bir türlü alamayan Bayram Bektaş’ın bu nedenle gerçek yeri forvet arkası olan Cajic’i yine orta alanın solunda oynatması yadırganırken, bu bölgede daha önce oynamış ve oynayacak özellikte olan Hakan Bilgiç; Berk ve Youssef’in yokluğunda Bektaş’ın tercihi olmalıydı.

***   ***   ***

Sahaya 4-2-3-1 şeklinde dizilen ve güçlü rakibi karşısında maça hırslı ve kazanma hırsıyla başlayan bordo beyazlı ekibimiz, maçın daha 3. dakikasında Diarra ve Cajic’in peşpeşe kaçırdığı mutlak gol pozisyonuyla rakibi karşısında üstünlüğünü ele aldı.

25.dakikada Elazığspor’un ofanstaki en önemli ve etkili silahı Tom’un sağdan getirdiği ve yine Cajic’in bu kez kale çizgisi önünde dokunamadığı topun kaleye girmemesi de Elazığspor’un şanssızlığıydı.

27.dakikada yine Diarra’nın, 31.dakikada da Murat Kalkan’ın gollük şutlarını önleyen Eskişehirspor kalecisi Boffin; takımını hezimetten kurtaran oyuncu olurken, tribündeki seyirciler de kaçan golleri izlerken, adeta saç-baş yoldular.

0-0 sona eren ilk yarının ardından ikinci yarıda da rakibi karşısında oyuna üstün başlayan Elazığspor, yine takımın en etkili oyuncusu Tom’un sağdan getirip ön direkte Kehinde’ye “al da at” dercesine verdiği gollük pasın dışarı atılması da beceriksizlikten öteye gidemedi.

Beklediği goller bir türlü gelmeyince hem sarfettiği efordan, hem de moral olarak oyundan düşen bordo beyazlı oyuncuların bu zaafından yararlanan Eskişehirspor, Erkan Zengin’in yönlendirdiği ataklarda az da olsa kaleci Serdar’ı rahatsız etse de, tecrübeli eldiven bu kez performansıyla alkış aldı.

Yorulan Diarra’nın yerine oyuna giren Youssef ve Çağrı’nın yerine giren Timur Bayram’ın performansı bize şunu gösterdi ki; yedek kadromuzda oyunu çevirecek veya takımı ateşleyecek oyuncumuz henüz yok (veya) henüz hazır değiller.

Bu durumdan dolayı Bayram Bektaş haftalardır 3.oyuncu değişikliğinden uzak duruyor, iş olsun diye de oyuncu değiştirmek istemiyor belli ki?

Maç sonunda bazı kesimlerin istifaya davet ettiği Bayram Bektaş’ın yerine gelecek hocanın maliyeti ve takımı tanımadaki zaman kaybı Elazığspor’un aleyhine işler.

Eskişehirspor karşısında sergilenen futbolu önümüzdeki maçlara da yansıtırsa şayet Elazığspor; bu futbolla karşısında kimse duramaz, birçok takım dize gelir.

0-0 giden maçın sonlarına doğru bu kez uzun toplarla Kehinde üzerinden gol arayışlarına girse de bordo beyazlı oyuncular, ilk yarıda kaleye bir türlü girmeyen toplar yüzünden “es es”i dize getiremedi.

Önceki maçlarına oranla oynadığı futbolun karşılığını alamayan bordo beyazlı oyuncular, Eskişehirspor karşısında özellikle ilk yarıda golleri kaçırsa da mükemmel oynadı; “es”ti ama gürleyemedi!

 

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI