ELAZIĞSPOR'UMUZA YAZIK OLUR! - Coşkun KAMAÇ

ELAZIĞSPOR'UMUZA YAZIK OLUR!


 

En fazla üzüldüğüm maçlardan biri oldu Şanlıurfaspor karşılaşması…

İlk yarıda en az 4 net gol pozisyonundan faydalanamayan Elazığsporlu oyuncular, farklı kazanabilecekleri ve puan farkını açacakları karşılaşmadan 1 puanı bile nerdeyse bırakacakları tuhaf bir mücadele oldu.

Cleyton’un, Serdar’ın, Tom’un ve Ümit’in kaçırdıklarından sonra ofansif gücü sınırlı olan ve ligin en az gol atan takımına özellikle 2. yarıda pozisyon veren Elazığspor, 4 puanlık fark yapıp ilk yarı liderliğini garantileyeceği karşılaşmada 1 puana razı olmak zorunda kaldı.

Segbefia’nın yokluğunda 2 haftadır savunmanın sağında görev verdiği ön libero orjinli Çağrı’ya bu kez alışık olduğu bölgede görev veren teknik sorumlu İbrahim Üzülmez, savunmanın sağına da Murat Akyüz’ü yerleştirdi.

Ancak gerek Çağrı ve gerekse de Murat Akyüz, alışık oldukları yerlerinde oynamalarına rağmen, sanki burada ilk kez görev yapıyor gibi acemice işler yaptılar.

Hele ki Murat Akyüz’ün Şanlıurfaspor’un golünü atan Valente’ye gelen topa müdahale edemeyişini tecrübesine yakıştıramadık.

Aynı tecrübeye sahip kaptan Serdar Özbayraktar’ın sağ kanattan gelişen Elazığspor atağında hırsını, yüreğini ve forma aşkını ön planda tutup Hakan Bilgiç’e adeta “al da at” dercesine gönderdiği golün pasını avucumuz patlarcasına alkışladık.

***   ***   ***

Şimdiye kadar Adanaspor hariç, bütün takımlarla oynadık.

Oynadığımız bu takımlar içerisinde kadro kalitesi yüksek olan Göztepe, Balıkesirspor, Adana Demirspor, K.Karabükspor ile, mücadele gücü yüksek olan Giresunspor ve Samsunspor takımlarını diğerlerinden ayırmak gerekir.

Bu takımlardan Göztepe, Balıkesirspor ve Giresunspor’un sonradan toparlandıklarına dikkat çekersek, Adana Demirspor, Samsunspor ve K.Karabükspor gibi takımların da ilk yarının sonuna doğru yaşadıkları düşüşün aslında devre arası transfer için bir işaret olduğunu anlamamız gerekir.

Temsilcimiz Elazığspor’un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya rağmen geldiği nokta takdire şayansa da, devre arasıyla birlikte yaşayacağı muhtemel bir kriz; bordo beyazlı ekibimizi süper lig yolundan alıkoyacaktır.

***   ***   ***

Belli ki Elazığspor; kardeş şehrimiz Şanlıurfa’ya sıkıntılı gitmişti.

Saha içerisinde de bunu hissetmek çok zor olmadı.

Saha dışında da İbrahim Üzülmez’in yine ekonomik sıkıntıları dile getirip yaptığı suçlayıcı açıklamalar, bir teknik adamın söyleyeceği sözler olmamalıydı.

İbrahim Üzülmez; Elazığspor’dan gelen teklifi kabul ettiğinde de bu takım ekonomik sıkıntıları vardı.

Bile bile “evet” dediğin Elazığspor’da para vardı da, Bayram Bektaş mı alıp götürdü?

Bu işler hocaların söyleyeceği veya hocaların çözeceği işler değil!

Çözerse eğer; ilin mülkî ve idari amirleri bu işi çözer.

Ya mevcut başkan Selçuk Öztürk’ün haftalardır dile getirdiği acil sıcak para kaynaklarını harekete geçirip, temsilci verdikleri yeni yönetime maddi destekte bulunurlar.

Ya da…

Güvenmiyorlarsa eğer; Selçuk Öztürk’le konuşup-anlaşarak kenara çekilmesini ve kendilerinin belirleyeceği bir başkan ve yönetimle bayrağı teslim alıp, ekonomik desteği bir an evvel sağlarlar.

Yoksa, bu güzelim takım devre arasıyla birlikte darmadağın olur.

Son yılların en kaliteli takımı Elazığspor’umuza yazık olur!..

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI