ADANASPOR TURUNCUDUR! - Cevdet ÜNÜVAR

ADANASPOR TURUNCUDUR!


Adanaspor'un zirve koşusu dur durak bilmiyor.Geçen hafta ilk defa Denizli'de zirveye kurulan turuncu beyazlılar, Balıkesirspor'u da Ozokwo'nun tek golü ile 1-0 yenip zirvedeki yerini korumayı bildi.Hiç kuşkusuz ki bu büyük başarının en büyük mimarı, 11 hafta önce takımın başına gelen, 8 galibiyet, 2 beraberlik ve tek mağlubiyetle, sezonun en süregelen başarısını gösteren teknik direktör Engin İpekoğlu'ndan başkası değil. Tecrübeli teknik adam, kısıtlı kadro, kısıtlı bütçesiyle, mutfakta iyi işler çıkarmayı sürdürüyor. Ligde ilk 40 puan bandını yakalayan takım Adanaspor oldu. 

Coşkulu taraftar 

Yıllarca Adana'da taraftarı az denilen Adanaspor'da, başarıyla birlikte taraftarda tribünlerdeki yerini almaya, coşmaya, coşturmaya başladı.

Son Balıkesirspor maçını, 7500 Adanasporlu'nun seyretmesi, "Başarı olunca, destek de olunuyormuş!" savını güçlendirdi. 

Karadeniz beyleri 

Giresunspor evinde, Samsunspor deplasmanda üst üste iki maça çıktılar. Giresunspor ve Samsunspor bu iki maçtan 6 puan çıkarıp, derin bir oh çektiler. Giresunspor 33 puanla Play Off bandına girerken, Samsunspor önce Şanlıurfa, sonra Bolu deplasmanlarından aldığı 6 puanla, 9 haftalık galibiyet hasreti ve silinen üç puanın moral bozukluğunu da üzerinden atmış oldu. 

Denizli 'palaz'landı 

Ali Yalçın istifa edince, üç puan silinince, beş haftadır da kazanamayınca, çıkılan Göztepe deplasmanı, yolun sonuna mı gelindi düşüncesini, derin endişesini de beraberinde getirmişti.

İşte tam bu noktada yapılan teknik direktör değişikliği, ismi kamuoyunca çok bilinmeyen ama yaptıkları ile çok beğenilen genç teknik adam Koray Palaz'ın takımın başına getirilmesi, adeta ateşleyici oldu.

Zorlu Göztepe takımını tek golle yenmeleri, ilerleyen haftalara umut taşımak anlamına da geliyor. Tabii takım, taraftar, yönetim üçgeni aynı noktada buluşursa...Bekliyoruz! 

Tebrikler size 1461 Trabzon 

38. dakikada Ziya Alkurt'un sorumsuzca gördüğü kırmızı kart, tam işlerini zorlaştıracak denirken 41.dakikada Hamza'nın golü geldi. Tam Can Erdem ile 1-1 olup, rakip ümitlenirken 1461 Trabzon lehine verilen penaltı kaçtı. Şans döndü derken Ferhat Yazgan'ın hayat veren golü geldi.

Karşıyaka'da değişen bir durum yok. İsimler kocaman, varlık ise küçücük. Şöhret sıralamaya konsa iyi de, gol atmalı, gol...

Tehlike kapıda, siz neredesiniz?

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Nis

PERŞEMBE SÜRPRİZİ!

23Mar

%51 ADANASPOR!

24Şub

ADANASPOR TURUNCUDUR!

20Ekm

YENİ LİDER ELAZIĞSPOR!

02Eyl

GAKGOŞ DARBE YAPTI!