Tarihi Anlaşmaya Az Kaldı!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone anlaşmasının cuma günü açıklanacağını belirtti. 10 yıllık anlaşma yapılacak vekulübün kasasına 150 milyon Dolar girecek.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Fanatik'in haberine göre; Siyah-Beyazlılar, Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmaya hazırlanıyor. Uzun süredir dünyanın önemli telekom şirketlerinden Vodafone ile görüşmelerde bulunan başkan Fikret Orman, imzaların cuma günü (yarın) atılacağını belirtti. Şu ana kadar bir aksilik yaşanmadığını ifade eden Orman, “Daha önce Emirates ile de görüştük. Ancak bu sene ve gelecek sene için böyle bir bütçeleri yoktu. Bunlar kurumsal şirketler. Öyle selam verip anlaşma imzalayamazsınız. Vodafone ile görüşmeler çok önceden başladı. İnönü Stadı’nda gerçekleşen konserler de bunun bir parçasıydı. Yeni stadı eğlence merkezi haline getirmek istiyoruz. Görüşmelere bu stratejiyle başladık. Şampiyonlar Ligi finaline gittiğimde, benim teknik direktör görüşmelerinde bulunacağım yazılmıştı. Ancak benim İngiltere’ye gitmemdeki asıl amaç, bu anlaşma için görüşmelerde bulunmaktı” diye konuştu.

"Faiz ödemek istemiyorum"

Yarın açıklanacak olan anlaşmanın hem stadın isim hakkını, hem de forma reklamını kapsayacağını ifade eden Siyah-Beyazlılar’ın patronu, “Yıllık 10+5 milyon Dolar üzerinden 10 senelik anlaşma yapacağız. Bunun 10 milyon Dolar’ı stat, 5 milyon Dolar’ı da forma reklamı için. Stat finansmanının bu anlaşma ile özdeşleşen bir yapısı var. İlk etapta belli bir peşinat alacağız. İki modelimiz var. Ya bu parayı kullanabiliriz, ya da Galatasaray gibi temel çıktıktan sonra localar ve VIP’leri 3 yıllığına satabiliriz. Artık bankalara faiz ödemek istemiyorum. Tarihin en büyük anlaşmasını yapıp stadımızı bitireceğiz. Ardından rakiplerimizle aramızdaki stat geliri uçurumunu da ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN