Sollied Gakkoş Oldu!

Elazığspor'un anlaşma sağladığı Teknik Direktör Trond SOLLİED, Ankara'da düzenlenen törenle yıllık sözleşmeye imza attı.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Elazığspor’un 10 Haziran’da prensip anlaşmasına vardığı ve 12 Haziran’da Elazığ’a gelerek stat ve kulüp tesislerini gördükten sonra tatil için İtalya’ya giden Norveçli Hoca Trond Johan SOLLİED dün İstanbul’a ardından Ankara’ya geldi.

Son günlerde yönetimin transfer politikasını beğenmediği ve imza atmakta tereddüt ettiği yönünde haberler çıkan Teknik Direktör Trond SOLLİED, bugün Ankara’da düzenlenen törenle nihayet resmi imzayı attı.

Trond SOLLİED bugün saat 20.00'de Ankara Crowne Plaza Otel’de düzenlenen bir törenle kendisini 2 yıllık Bordo-Beyazlı renklere bağlayan imzayı attı.

 
İmza töreninde Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, Sportif Direktör Yasir ELMACI, Teknik Direktör Trond SOLLİED ve Yardımcı Antrenör Herman Jaak VERMEULEN, Av. Mehmet YOĞURTÇUOĞLU hazır bulundular.

Elazığspor, daha önce kariyerinde Belçika, Hollanda, Yunanistan ve Katar gibi ülkelerin takımları bulunan SOLLIED’in çalıştıracağı 8. farklı takım olacak.

Şu ana dek tamamı genç ve gurbetçilerden oluşan 6 ismi kadrosuna katan Bordo-Beyazlı Ekibimiz’in Trond Johan SOLLIED’in resmen takımın başına geçmesiyle birlikte nokta ve yabancı transfere ağırlık vermesi bekleniyor.

 
SOLLIED, Temsilcimiz’in 5 Temmuz’da Elazığ’da başlayacağı 1. Etap Kamp çalışmalarında takımın başında olacak.

Elazığspor Genel Menajeri Özgür ÖZTÜRK imza sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Elazığ’a renk katacak

“Yılmaz VURAL’la yollarımızı ayırdıktan sonra Nurullah SAĞLAM’la görüştük ancak karşılıklı belli sıkıntılarımız oldu. SOLLİED Hoca’nın ismi daha önce bize gelmişti. Kabul etmez diye yargı vardı bazı çevrelerden. Kendisine ulaştık ve davetimizi kabul etti. Biz kariyerini biliyorduk ve ikna etmek zor olmadı. O’da çok heyecanlıydı bu konuda. Türkiye’yi de çok istemesi bizim için bir avantajdı. 2 haftalık bir çalışma sonucunda kendisiyle anlaşmış bulunuyoruz. Basında çıkan haberlerin hiç biri doğru değildi, hatta kendisiyle bu süreçte transfer bile konuştuk. Elimizdeki doneleri biz kendisine mail yoluyla ulaştırdık. O da bizim gönderdiğimiz bilgiler ışığında çalışmasına devam etti. Bizim ve O’nun avukatı karşılıklı yazışarak geliş sürecini hızlandırdık. Dün akşam beraber yemek yedik ve bugün imzaları attık. Rosenborg, Club Brugge gibi önemli takımlarda çok çeşitli kupalar ve şampiyonluklar yaşamış bir hoca. Elazığ’a renk katacağına inanıyoruz. Futbol zekasına güvendiğimiz ve inandığımız bir marka isim. Genç yetenek çıkarma konusunda çok meziyetli ve bu konuda çok cesur bir hoca.”

Gelmeyecek yönündeki haberler asılsızdı. Bir kere Elazığ’ı çok beğendi. Google’den bakmış, bu arada Elazığ’la ilgili şeyleri güncellemek lazım. O işe bakan arkadaşların önem vermesi gereken bir durum. Düşündüğümden çok daha güzel ve sıcak bir şehir ifadesi kendisine aittir. Büyük bir heves ve heyecanla geliş anlaşmayı bekliyorum dedi ve biz de çok bekletmedik. Tesisleri ve stadı çok beğendi.

Çok keyifli bir futbol anlayışı var

Ben ısrarla altını çiziyorum. Umarım çok büyük bir aksilik, hani kaza-bela sıkıntı yaşamaz isek transferlerimiz için de söylüyorum bunu, hakikaten çok keyifli bir futbol anlayışı var. Zaten oynattığı takımları da izlerseniz görürsünüz. Şampiyonlar Lig tecrübesi var, UEFA’sı var. Dolayısıyla Elazığ’a futbol açısından çok şeyler katacağına inanıyorum.”

2+1 değil 2 yıllık anlaştık…

“Birlikteyken 2+1’i konuşmuştuk ama bunun çok önemli olmadığını söyledi. Dedi, bunların biliyorsunuz ekonomik maliyetleri de var. Dolayısıyla sözleşme 2 yıllıktır, onu da düzeltmiş olayım. Eğer bizden kaynaklanan bilgilendirme eksikliği varsa onun için de özür dilerim. Şartlar ve koşullar oluştuğunda umarım daha uzun süre çalışabileceğimiz bir hoca olur…”

Transfere zorlayan değil doğru transfere zorlayan bir hoca

“Son derece duyarlı, bizim yaptığımız transfer çalışmalarına kendisi saygı duyuyor. Yerli transferlerimizi biliyor ve bu konuda bizi destekliyor. Transfer için söylediği bizim çok önemliydi. Yani ben bölgeleri belirleyeyim, siz alternatifleri bulun, tabi ki en iyisini bulmaya çalışalım. Elbette benim de tavsiyelerim olur ama öncelik sizin bütçeniz ve anlayışınızdır. Diğer hocalar gibi ben geldim bu olmazsa olmaz, bak almadınız gibi bir anlayışı yok hocamızın. Eldeki malzemeyi kullanıp, en iyilerini seçip varsa katkı sağlayabileceğine inandığı bir oyuncu ki, kurduğu cümle budur, ‘karşılıklı anlaşırsak ben sizi siz beni inandırırsanız zarar etmeyecek transferler yaparız’ dedi. O yüzden çok memnunuz. Yani transfere zorlayan değil doğru transfere zorlayan bir hoca. Yapmış olmak için yapılmayacak transferler. Kendisi bize hiçbir isim sunmadı. Elbette sunarsa dikkate alırız. Bu son derece medeni bir davranış, çünkü bu kararı birlikte vereceğiz neticede…”

Beklenen transferleri önümüzdeki hafta hayata geçireceğiz

“Hocamız yarın sabah itibariyle ülkesine dönecek ve hazırlıklarını yapacak. Ayın 28’in de ben orada olacam ve 29’u gibi geleceğiz. Çünkü 30’u ile 5’i arasında bir takım görmemiz gereken oyuncular var. Şimdi bu önümüzdeki hafta çok yoğun bir transfer gündemimiz var bizim. Peşpeşe imzalarımız olacak, hepsi hayata geçecek. Önümüzdeki hafta umarım beklenen transferleri hayata geçireceğiz...” şeklinde konuştu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN