Sivas Dünya Basınında

Sivasspor'un teknik direktörlüğe efsane futbolcu Roberto Carlos'u getirmesi Avrupa ve Dünya basınında önemli yer buldu. Sivasspor'un eski Fenerbahçeli Roberto Carlos'u teknik direktörlüğe getirmesi dünya basınında geniş yer buldu.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Avrupa ve Brezilya basını kariyerinde ilk kez teknik direktörlük yapacak efsane futbolcunun imza törenindeki heyecanından söz ettiler.  
İspanya'nın As Gazetesi, Roberto Carlos'un Sivasspor'un başına geçmek için çok istekli olduğunu ve teknik direktörlük kariyerine daha önce şampiyon olmamış bir takımdan başlamak istediğini vurguladı. Gazete, haberinde Roberto Carlos'un imza törenine gelen taraftarlardan söz etti ve yardımcılarını tanıttı.  
İspanya'nın diğer yüksek tirajlı gazetesi Marca ise Roberto Carlos'un imza töreninde yaşanları özetlerken, Brezilyalı yıldızın Türk futbolunu tanıdığını ve Türkiye’deki kariyerinin ilk golünü Sivasspor'a attığını sayfalarını taşıdı.  
Brezilya'nın en çok takip edilen basın organı Globoesporte, Roberto Carlos'un kariyerinde yeni bir sayfa açarak futbolda yeni bir meydan okumayı gerçekleştirdiğini ifade etti. Roberto Carlos'un Türkiye'de çok sevildiğini ve büyük başarılar yaşadığını vurgulayan gazete haberinde ünlü yıldızın büyük hedefler içinde olduğunu belirtti..  
Skysport da Roberto Carlos'un hem imza töreninde yaşananlar hem de sözlerine yer vererek, Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz'a kendisine bu şansı verdiği için teşekkür ettiğini vurguladı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN