Şirvan Alan Şampiyon!

Türkiye Büyükler ve Gençler Kick Boks Şampiyonası'nda Diyarbakırlı Şirvan Alan Türkiye şampiyonu oldu.

PAYLAŞ
Spor Maraton -

Denizli Belediyesi Hasan Güngör Spor Salonu'nda bin 700 sporcunun katıldığı şampiyonada mücadele ederek Türkiye şampiyonu olan Alan, bundan sonraki hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Çok mutlu olduğunu belirten Alan, "Yaklaşık 3 yıldır bu sporu yapıyorum. Denizli’de yapılan müsabakalarda 65 kiloda Kick Boks Türkiye şampiyonu oldum. Bana emeği geçen Ufuk Hocama çok teşekkür ediyorum. Şimdiki hedefim dünya şampiyonu olmak. Ekim ayında Antalya’da yapılacak dünya şampiyonasında altın madalya almayı hedefliyorum" dedi.

Kicks Boks Milli Takım Antrenörü İbrahim Ufuk Ertaş ise şuana kadar yaklaşık 20 sporcu yetiştirdiklerini ve amaçlarının Diyarbakırlı gençleri farklı zihniyetlerden çıkarıp spora alıştırmak olduğunu kaydetti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde yıllardır yaz okulları açtıklarını anlatan Ertaş, şöyle dedi:

"Bu yaz okullarından seçtiğimiz çocuklar oluyor. Onları kazanmaya çalışıyoruz. Son olarak Denizli’de yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda 7 madalya aldık. Birincilik, ikincilik ve üçüncülüklerimiz var. Şirvan Alan, büyük bayanlarda 65 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Ekim ayında Türkiye’de ilk defa Antalya’da yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. İki tane sporcumuz da Dünya Kick Boks Şampiyonasının seçmelerine girmeye hak kazandı. Adıyaman’da 19-24 Ağustos tarihlerinde yapılacak dünya şampiyonası ön elemesi var. Oraya favori olan dört sporcumuz katılacak."

Gençlik Hizmetleri ve Spor Diyarbakır İl Müdürü Abdullatif Umut da 26 branşta kurslarının devam ettiğini vurgulayarak, ekim ayında yapılacak Dünya Kick Boks Şampiyonası'nda Alan'dan şampiyonluk ve altın madalya beklediklerini bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN